Občianske združenie ZADOBE pripravilo podujatie Cyber Crime. Uskutoční sa v utorok 24. novembra o 17.30 h, v Aule Rotunde Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela. Na podujatí vystúpi so svojou prednáškou najúspešnejší český manažér Jan Műhlfeit.

zadobeV rámci projektu Uvedomelá mládež organizácia ZADOBE spolu s Ekonomickou fakultou UMB a iPlatformou prinášajú pokračovanie série moderovaných prednášok, tentokrát na tému Cyber Crime – Ako byť na internete v bezpečí?. Hosťom bude Mr. Anonymous špecialista na oddelení bezpečnosti IT z najväčšej národnej firmy na Slovensku. Cyber Crime zahŕňa akýkoľvek trestný čin týkajúci sa počítačov a sietí (tzv. hacking). Okrem toho, počítačová kriminalita zahŕňa aj tradičné zločiny vykonávané prostredníctvom internetu. Sú to predovšetkým nenávistné trestné činy, telemarketing a internetové podvody, krádež identity a účtu kreditnej karty.

Každý z nás už každodenne používa smartfón, tablet, notebook, posiela SMSky a emaily. Sú však tieto moderné komunikačné nástroje bezpečné? Ako bezpečne komunikovať a ako sa brániť sa môžete dozvedieť na prednáške. Vstup je ako vždy voľný.

„V dnešnej IT dobe je veľmi ťažké chrániť si svoje súkromie. Verím, že táto prednáška otvorí oči mladým ľuďom, ktorí si častokrát neuvedomujú citlivosť a dosah informácií, ktoré zverejňujú na internete,“ hovorí Filip, študent Filozofickej fakulty UMB.

Podujatie je súčasťou projektu Uvedomelá mládež, ktorého cieľom je okrem iného zvyšovať kompetencie mladých ľudí na zapájanie sa do aktívneho občianstva. Projekt bol podporený z Fondu pre mimovládne organizácie prostredníctvom programu Aktívne občianstvo a inklúzia. Program Aktívne občianstvo a inklúzia je spravovaný konzorciom – Nadácia Ekopolis, Nadácia SOCIA a Nadácia pre deti Slovenska.

„Zaujímajú ma moderné informačné technológie a s tým spojená IT bezpečnosť. Keď som však videl plagát, kde bola otázka či som jediný čo pozná moje heslá, tak som spozornel, a preto sa chcem o tejto problematike dozvedieť viac,“ povedal Maroš, študent UMB.