Quantcast

cinemaxBanskobystrické multikino Cinemax prináša pre filmových fanúšikov opäť ďalšie premiérové filmy. Od štvrtka 28.apríla si tak môžete pozrieť český film Ako básnici čakajú na zázrak, romantickú komédiu Deň matiek alebo thriller s názvom Kolónia. Detské kino počas víkendu prinesie premietnutie animáku Agenti Dementi a v rámci Artmax kina budete môcť najbližšiu sobotu vidieť film Stanko.

basniciAKO BÁSNICI ČAKAJÚ NA ZÁZRAK

Legenda sa vracia po 12. rokoch na plátna kín. Tentokrát básnici čakajú na zázrak. Dočkajú sa? Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčka.

DEŇ MATIEK

den matiekDeň matiek sa nezadržateľne blíži  a matky (a otcovia) ho budú prežívať každý svojím spôsobom. Na každého však čaká množstvo prekvapení….  Sandy (Jennifer Aniston) sa spamätáva z rozvodu s manželom, ktorého ulovila podstatne mladšia. Snaží sa zachovať si nadhľad a nestratiť samú seba. Miranda (Julia Roberts) je známa televízna celebrita, ktorá svojej kariére obetovala rodinu. Stále viac si uvedomuje, že v živote síce dosiahla všetko, ale vlastne sa o to nemá s kým podeliť. Jesse (Kate Hudson) žije v harmonickom vzťahu, ale vďaka predsudkom svojich konzervatívnych rodičov s nimi vôbec nestýka a ich existenciu zatajila aj manželovi. Neohlásená rodinná návšteva jej tak môže spôsobiť isté komplikácie. Bradley (Jason Sudekis) pred rokom zostal sám s dvoma dcérami v teenagerskom veku a práve sa potýka s problémami, ako im nahradiť matku a zároveň odolávať útokom zo strany množstva dobromyseľných mamičiek, ktoré o neho prejavujú záujem.

KOLÓNIA

coloniaLena (Emma Watson) je letuškou, a aj keď je nemeckou občiankou, jej druhým domovom je Chile. V tejto krajine totiž žije aj jej partner Daniel (Daniel Brühl). Je rok 1973, v čele krajiny stojí ľavicový prezident Salvador Allende a jeho vláda rozdeľuje spoločnosť na jeho podporovateľov a odporcov. Daniel stojí na jeho strane a aktívne sa zúčastňuje politických stretnutí a demonštrácií. Zrazu však dôjde k násilnému prevratu, ktorý vedie generál  Pinochet, zavádzajúci v krajine vojenskú diktatúru. Behom zatýkania ľavicových aktivistov dôjde i na Daniela a Lenu, ktorí sa ocitnú na futbalovom štadióne, slúžiacom ako internačný tábor nežiaducich osôb. Lena je po čase prepustená a Daniel sa stratí nevedno kde. Lenu pátranie po jeho osude zavedie až k bránam záhadnej náboženskej kolónie Dignidad. Tú založil a vedie bývalý nacistický lekár a súčasný evanjelický kazateľ Paul Schäfer (Michael Nyqvist). Lena do kolónie vstúpi ako dobrovoľníčka a je zaradená do ženského oddelenia. Podstupuje tu prevýchovu otrockou prácou. Po čase sa jej podarí Daniela v kolónii nájsť a kontaktovať. To je však len čiastočný úspech. Ak chcú mať nejakú budúcnosť, musia sa dostať najskôr  z prísne stráženého komplexu a následne aj z krajiny.

DETSKÉ KINO – AGENTI DEMENTI

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 30.4. – 1.5.2016  o  13.50 h,)

Mortadelo a Filemón (Agenti dementi) sú tí “najcennejší” superšpióni TIA (Tajnej vládnej agentúry) povolaní riešiť zločiny, ktoré žiadny iný agent nevyrieši… alebo skôr skazí situácie tak, ako to nikto iný nedokáže. Aby bolo zrejmé, ako ťažké je ich poslanie, Mortadelo a Filemón využívajú prevleky rovnako tak ako bizarné a dosť často nepoužiteľné nápady, ktoré spolu s ich originálnym ostrovtipom zvrátia misiu v bláznivé dobrodružstvo, ktoré vo svete zločinu nemá obdoby. Tentokrát musí čeliť dvom ukrutným hrozbám: Jimmimu, šialenému zloduchovi, ktorý má v pláne vyhodiť vedenie TIA do povetria a Obrovi Karolovi, odpornému kriminálnikovi, ktorý túži po veľmi osobnej vendete proti Filemónovi.

ARTMAX FILM – STANKO

artmax Filmy-page-001Stanko roky prežíva na talianskych farmách. Klamstvá a nedodržané sľuby ho však dohnali do situácie, keď mu už nikto nechce požičať peniaze. Od bývalého chlebodarcu Paola dostane poslednú šancu. Previezť dievča zo Slovenska do Talianska. Stanko netuší a neskôr radšej ani nechce vedieť, ako dievča dopadne. Musí splniť úlohu. Je pevne rozhodnutý aspoň raz v živote spraviť niečo poriadne. Cesta sa mu však nečakane skomplikuje. S dievčaťom, ktoré mu malo len poslúžiť ako prostriedok ku šťastiu, sa spriatelí. Príbeh zo súčasnosti v žánri tragikomickej roadmovie inšpirovaný životom reálnych ludí. Príbeh sa témou dotýka obchodu s dievčatami, no rozpráva v prvom rade o priateľstve, o univerzálnom pute medzi dvoma ľuďmi z okraja spoločnosti.

CAPTAIN AMERICA – PREDPREMIÉRA

Príďte si vychutnať tretie pokračovanie príbehu prvého Avengera vo filme skôr ako všetci ostatní už v stredu 4. mája.

Špeciálna vládna organizácia začala dohliadať na superhrdinov Avangers a v mnohých prípadoch sa ich pokúša ovládať. Táto skutočnosť rozdelí hlavných hrdinov na dva tábory. Na čele skupiny, ktorá sa rozhodla zastávať slobodu Avengers stojí Steve Rogers. Jeho protivníkom sa stáva Tony Stark, ktorý podporuje myšlienku vládneho dohľadu. O akciu a vyhrotené scény nebude núdza.

DEŇ MATIEK – POZVI MAMKU DO KINA

Milý filmový fanúšikovia, tie najdôležitejšie ženy nášho života o chvíľku oslávia svoj sviatok a preto sa CINEMAX rozhodol pripraviť pre všetky mamičky špeciálnu akciu. Pozvi svoju mamku v nedeľu 8. mája do kina a vychutnajte si legendárnych básnikov, ktorí sa opäť vracajú na plátna kín. S filmom Ako básnici čakajú na zázrak CINEMAX pripravil pre všetky mamky špeciálne vstupné a mnoho zábavy. Využite jedinečnú šancu poďakovať svojej mamičke a stráviť úžasný deň v CINEMAX. Navyše, ak sa preukážete vstupenkou z predpremiéry filmu Deň matiek, CINEMAX má pre Vás prichystaný aj Welcome drink.

DIVADLO LA SCALA: CHRÁM ZÁZRAKOV – JEDINEČNÝ DOKUMENT

A4_lascala_SKUž v utorok 10. mája uvedú kiná CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava (MAX) a Žilina jedinečný dokument o svetoznámom milánskom divadle – La Scala. Dokument La Scala: Chrám zázrakov je nahliadnutím do jedného z najslávnejších operných domov sveta a vyrozprávaním jeho príbehu. La Scala snúbi minulosť, prítomnosť aj budúcnosť v dokonalú súhru miesta zasľúbeného umeniu, kde tí najlepší z najlepších zdokonaľujú svoj talent. Dokument je exkluzívnou cestou naprieč časom, pri ktorej diváci objavujú nádherné priestory, v ktorých sa odohrávali tie najslávnejšie okamžiky hudobnej, opernej aj baletnej histórie. Príbeh nás zavedie do žijúceho srdca budovy, v ktorej každý priestor dýcha dejinami a nechá vás vychutnať si atmosféru miesta, kde sa odohrávalo nielen vysoké umenie, ale aj rozhovory o politike a literatúre a kde sa vždy stretávali umelci všetkých odborov. La Scala naviac uvádzala také skvosty, akými sú Nabucco, Norma, Othello a to v podaní hviezd, medzi ktorými je aj Placido Domingo, Maria Callas, Renata Tebaldi či Luciano Pavarotti.

ARTMAX KONCERT – IGGY POP: LIVE IN BASEL 2015

Krstný otec punku sa už čoskoro objaví aj na Slovensku. Záznam z jeho minuloročného vystúpenia vo švajčiarskom Baseli uvedú kiná CINEMAX už v utorok 24. mája o 20.30 h. Je jasné, prečo mnohí považujú Iggyho Popa za krstného otca punku. Každá punková skupina v minulosti či súčasnosti si od Popa a jeho kapely z konca 60-tych a začiatku 70-tych rokov – The Stooges, vedome či nevedome niečo požičala. Kapela sa znovu spojila v roku 2003 a v roku 2015 bola uvedená do rock´n´rollovej siene slávy. Iggy Pop, vynikajúci umelec, povestný svojimi výstrednými a nečakanými kúskami na javisku, zaspieval aj na Baloise Session vo švajčiarskom Baseli, kde mu v roku 2015 odovzdali cenu za celoživotné dielo. Na tomto vystúpení nebudú chýbať jeho najväčšie hity ako “I Wanna be Your Dog”, “The Passenger”, “Lust for Life” a mnohé ďalšie. V kinách na divákov čaká pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz. Jednoducho – maximálny hudobný zážitok. Viac informácií a predaj vstupeniek je dostupný na webovej stránke multikina CINEMAX  a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava Arena a Žilina.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Pat & Mat vo filme, Zázraky z neba, Lovec: Zimná vojna 2D aj 3D, Noc v New Yorku, Harcore Henry, SOMNIA: Zlo nikdy nespí, Kniha džungle 2D aj 3D, Kung Fu Panda 3 2D, Zootropolis 2D, Teória tigra  a Agáva.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.