Možno si myslíte, že všetko zvládnete nafúkať aj ústami a budú vám stačiť vaše pľúca. Ak pôjdete na dovolenku alebo len na kúpalisko, nemusíte sa trápiť s nafukovaním niekoľko desiatok minút.

Rovnako ak potrebujete dofúkať pneumatiky na vašom aute, bicykli alebo motorke, nie je potrebné chodiť neustále na najbližšiu čerpaciu stanicu. Ak nebývate v meste, nie je to ani najjednoduchšie. Futbalová lopta či viacero hračiek potrebujú občas trochu viac vzduchu. Potom už môžete naozaj začať premýšľať nad drobnou investíciou a možno ho nakoniec budete využívať aj na mnoho iných vecí.

Nie je jedno, ktorý si vyberiete

Je ich mnoho. Známe a populárne sú piestové kompresory. Používajú sa najmä v autodielňach a servisoch, kde sú využívané takmer na každodennej báze. Neznamená to ale, že si ho môžete zaobstarať len vtedy, ak ste podnikateľ. Využiť sa dá na mnoho iných vecí, ak teda často jazdíte alebo nafukujete aj mnoho iných vecí a potrebujete vzduch, oplatí sa ho zaobstarať. Je to jednoduché a dá sa to už aj na internete. Funguje to jednoducho. Vzduch je stlačený pod piestom, ten sa potom pohybuje vo valci podobne, ako pri spaľovacích motoroch. Kompresor sa hodí aj tam, kde nie je potrebné, aby bol pustený nepretržite.

Ako vybrať kompresor?

Kompresory sú naozaj výbornou pomôckou nielen v priemysle. Je ich ale niekoľko druhov či modelov. Mimo priemyslu sa využívajú aj v ekonomike. Používajú sa nielen v automobilovom odvetví, ale aj v potravinárskom alebo polygrafickom priemysle. Využitie je preto väčšie. Výhod a nevýhod je niekoľko, každý sa od toho druhého líši. Výhodou je samozrejme nižšia hmotnosť, no je potom dosť otázne, aký veľký tlak vzduchu potom dokáže vyprodukovať samotný stroj a či je dosť silný. Nevýhodou preto môže práve byť malý tlak vzduchu. Známe sú tiež skrutkové kompresory. Výhodou internetu je, že si môžete vybrať aký chcete z väčšieho výberu, opýtať sa priamo na internetovom obchode čo potrebujete. Následne po objednaní a zaplatení vám príde balík domov a môžete sa tešiť, ako ho vyskúšate.