Od štvrtku môžete v multikine CINEMAX Banská Bystrica sledovať viacero nových filmov. Sviežu slovenskú novinku Tigre v meste vám predstavíme aj prostredníctvom krátkych rozhovorov s tvorcami, ktorých sme vyspovedali priamo v Banskej Bystrici na stredajšej predpremiére. V kine sa ale môžete tešiť na viacero zaujímavých titulov.

Tigre v meste

Film Tigre v meste je skvelá zmes nezávislej komédie charakterových postáv a detektívneho thrilleru odohrávajúceho sa v Bratislave. Centrálnou postavou príbehu je mladý tridsiatnik, prokurátor Rudolf Jazvec. Aj on, ako ostatne aj my všetci, túži nájsť tu správnu dušu, do ktorej sa zamiluje. Postavy okolo neho, s ich zúfalou snahou nájsť šťastie a s ich trápeniami mu potvrdzujú jedno: je ťažké byť normálny, keď žijete v absurdnom svete. A to ešte ani netuší, že má v pätách nájomného vraha.

Na stredajšej banskobystrickej predpremiére filmu sme vyspovedali režiséra a spolu autora snímky Juraja Krasnohorského, ktorý svoj film približuje takto: „Chceli sme ukázať Bratislavu a vôbec Slovensko vo veselejšom svetle, ako obyčajne filmy v poslednej dobe ukazujú. Smiešny, veselý, trochu Woody Allen, trochu Almodóvar, vtipné dialógy, zábavné scény. A hlavne to čo sa nás mladých týka, a to je hľadanie si spriaznenej duše, stávanie sa dospelým.“ Podľa neho aj keď prináša na plátna bizardnosť, je v skutočnosti aj o mnohých témach života: „Film sme tak písali a aj sme ho tak za štyri roky nakrútili, že sa dá čítať akoby vo viacerých úrovniach. Dá sa na to pozerať ako na ľahkú letnú komédiu, ale zároveň aj na druhé pozretie si tam človek niečo nájde. Sú tam aj filozofické myšlienky, ktoré sú zamyslením nad životom,“ zhrnul nám režisér filmu.

Vyspovedali sme aj spolu autorku filmu, herečku i speváčku v jednej osobe – Luciu Siposovú: „S Jurajom sme napísali absurdnú komédiu s kriminálnou zápletkou, takže je to konečne ľahký veselý letný farebný film s krásnymi hercami. Uvidíte Bratislavu ako ste ju ešte nevedeli. Je to film, ktorý vás bude skúšať, či máte dostatok fantázie a chuti prijať experimenty. Je to film, ktorý od začiatku až do konca prekvapuje,“ približuje svoj film.

Najmä pánske osadenstvo vo filme zaujme MISS Slovensko 2005 Ivica Sláviková: „Bola som oslovená Jurajom, ktorého už zopár rokov poznám ako kamaráta a došiel za mnou s tým, že aj s Luciou napísali scenár a majú tam postavu, ktorá sa úplne hodí na mňa. Zostala som zaskočená, nevedela som ako mám reagovať a keď som si prečítala scenár stále som nevedela, pretože som si nevedela predstaviť ako film bude vyzerať. Potom som zvažovala, pýtala sa ľudí, kamarátov a tak. Išla som do toho a som rada, že som to absolvovala,“ uviedla pre BBonline.sk krásna modelka.

Prometheus 3D

Hladanie nášho počiatku môže znamenať náš koniec. Preslávený filmár legendárneho Votrelca Ridley Scott sa vo svojom novom filme Prometheus vracia k žánru, ktorému pomáhal písať pravidlá. Prometheus dáva divákom rozluštiť rad otázok týkajúcich sa pôvodu Votrelca. Kto to bol? Odkal sa zobral? Aké bolo je poslanie? Aké technológie jeho druh vlastní? Prvotný nápad nakrútiť film Prometheus dostal Ridley Scott pri náhodnom opätovnom pozeraní scénky z Votrelca. Tajomná bytosť, obrí tvor s roztrhnutou hruďou, ktorý pripomína človeka, ho naďalej znepokojovala a nedala mu spať, kým nevznikol scénar k Prometheovi.

Nedotknuteľní

Film Nedotknuteľní videlo vo Francúzsku takmer dvadsať miliónov divákov! V Nemecku sa film držal na prvej priečke celých osem týždňov a videlo ho cez osem miliónov divákov! Celosvetovo zarobil 328,5 miliónov dolárov a stal sa najúspešnejším európskym filmom tohto roku.

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svojho opatrovníka vyberie Drissa, živelného mladíka z predmestia, ktorého práve prepustili z väzenia. Inými slovami – nájde si na túto prácu tu najmenej vhodnú osobu. Podarí sa im však prepojiť nemožné: Vivaldiho a populárnu hudbu, serióznosť a žoviálne vtipy, luxusné obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočakávaným a hlavne „nedotknuteľným“, presne takým sa stane ich priateľstvo…

Predpremiéra – MADAGASCAR 3 3D

(počas víkendu 9. – 10. 6)

Aby sa dostali domov, boli ochotní veľa riskovať. Napríklad leteli v lietadle riadenom tučniakmi. Napriek tomu hrdinovia Madagaskaru doteraz neprišli do svojich pelíškov v newyorskom zoo. Dobrá správa je, že vďaka fenomenálnemu úspechu predchádzajúcich dielov dostali v kinách tretí pokus, či to teraz vyjde, zostáva vo hviezdach. Po panenskom ostrove Madagaskar a veľkých afrických pláňach si budú hľadať cestičku k domovu džungľou európskych veľkomiest. .

ARTMAX – VÍLA

(Streda 13.6. o 19.50 h)

Čarovne bláznivá filmová show prichádza po oceňovaných snímkach Ľadovec a Rumba.

Dom pracuje na nočných smenách v malom hoteli blízko priemyselného prístavu Le Havre. Jednej noci dorazí do hotela žena, ktorá nemá nijakú batožinu ani topánky. Volá sa Fiona a hovorí Domovi, že je vílou, ktorá mu môže splniť tri priania. Dve z jeho prianí Fiona splní, potom však záhadne zmizne. Dom, ktorý sa do nej na prvý pohľad zamiloval, po nej začne pátrať…

Detské kino – KRÁSKA A ZVIERA 3D

(počas víkendu 9. – 10. 6)

Predlohou 30-teho celovečerného filmu Walt Disney Pictures sa stala klasická romantická rozprávka, ktorá už celé roky priťahuje rozprávkarov i filmárov na celom svete. Odohráva sa v malej francúzskej dedinke na konci 18-teho storočia. Rozpráva príbeh Belle, krásnej a šikovnej dievčiny. Čítanie kníh jej aspoň na krátky čas pomáha utiecť od obyčajného provinčného života a svojho sympatického, no príliš grobianskeho nápadníka Gastona. Keď jej otec zablúdi do zámku obývaného Zvieraťom a ostane v ňom uväznený, Belle ho prichádza zachrániť. Súhlasí s tým, že ostane na zámku namiesto svojho otca. V zámku okrem nich niet živej duše. No je tu veľa hovoriacich predmetov – čajník, lampa, hodiny a mnoho ďalších. Medzitým žiarlivý Gaston, ktorého krásne telo skrýva srdce zvieraťa, zorganizuje hon dedinčanov na Zviera. Na jeho zámku dochádza k záverečnej konfrontácii… Disney animovaná rozprávka tentokrát v 3D.

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…