V stredu večer v Prahe skončila mimoriadne úspešná sezóna aj pre univerzitný hokejový tím Univerzity Mateja Bela v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Premiérová sezóna vyšla banskobystrickému tímu na výbornú, aj keď skvelému ťaženiu súťažou napokon nedali víťaznú bodku.

UMB-Praha-finále_47Vo finále bol nad ich sily víťaz prvého ročníka tejto súťaže – tím Univerzity Karlovy z Prahy. Tomu podľahli najskôr na domácom ľade 3:5 a potom v stredu aj v Prahe najtesnejším rozdielom. I tak môžu byť hráči i realizačný tím hokejového tímu UMB Banská Bystrica spokojní: „Pre nás to bola náročná sezóna, najmä kvôli tomu, že sme do súťaže vstupovali ako nováčik a nevedeli sme, čo nás všetko čaká. A to nielen na zápasoch, ale aj okolo celého tímu. Málokto nám veril, že to dostaneme až na takú úroveň ako sa nám podarilo. Dokázali sme si ale svojou zásluhou vybudovať naozaj slušné podmienky. Od začiatku sme sa snažili, aby sme mali dostatok tréningov, šatňu, aby zápasy mali dostatočnú úroveň či už po hokejovej alebo organizačnej stránke a myslím, že to sa nám aj podarilo, o čom svedčí aj najväčšia návštevnosť ľudí na zápasoch zo všetkých tímov celej ligy,“ uviedol tréner Lukáš Opáth pre oficiálne stránky ligovej súťaže euhl.eu.

Ten zároveň pre spomenutý portál doplnil, že hrať finále v úvodnej sezóne bolo jeho osobným cieľom: „Či sme to očakávali nemôžem povedať, pretože liga bola tento rok úplne vyrovnaná a playoff je nevyspytateľné, ale veril som, že tento tím má na najvyššie priečky. Od začiatku som videl neskutočný pokrok všetkých hráčov a neustále som im preto opakoval, že na to máme,“ dodal.

Druhý zápas finále (15.4. v Prahe):
UK Praha – UMB Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0. 1:0)
Gól: 46. Herr (Slánský, Hučko). Konečný stav série 2:0.

Zostava UMB Banská Bystrica v zápase: Bezek – Knechta, Knuf, Prandorfy, Kandra, Kasanický, Michalčík, Janečko, Studený, Majling, Indrych, Kováčik, Ferleťjak, Maliňák, Šándor, Primus, Akantis.