Jubilejný 20. ročník známej prehliadky ľudových remesiel spojenej s predajom tradičných výrobkov a pretekov vo varení a jedení bryndzových halušiek v obci Turecká začal už piatok 18. júla a pokračovať bude v sobotu 19. júla.

Haluskovy festival 2014 - TureckaSobotňajší program sa začína už o deviatej predpoludním slávnostným otvorením hlavného súťažného dňa Majstrovstiev Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek, počas ktorého budú návštevníkov sprevádzať moderátori rádia Anténa Adam Bačkor a Didiana.

Druhý festivalový deň sa bude niesť vo folklórnom duchu. Ešte pred poludním vystúpi Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice, Detský folklórny súbor Matičiarik taktiež z Banskej Bystrice a po poludní to bude Folklórny súbor Oravan Senior.

Program celého dňa spríjemní i speváčka Jadranka ako aj rôzne súťaže či možnosť zapojiť sa do tomboly.

Krátko po sedemnástej hodine je naplánované slávnostné vyhodnotenie súťaže a program sa presunie do svojej záverečnej časti, počas ktorej vystúpia Robo Kazík či Ploštín Punk. Nasledovať budú Jubilejné halušky fest mix 2014 a ukončenie sa postará hudobný hosť z Českej republiky medzinárodný cover band legendárnej kapely – New Age of Smokie