Castingy sa budú konať v dňoch od 3. júna do 9. júna v obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky. Do súťaže sa môžu prihlásiť slečny vo veku 13 až 21 rokov s výškou nad 170 cm a mladí muži vo veku 15 až 23 rokov s výškou nad 183 cm. Ambasádorkou súťaže je topmodelka Michaela Kocianová, ktorá bude sprevádzať všetkými castingami.

Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR Sáša Jány k projektu hovorí: “Teším sa na možnosť realizovať castingovú tour. Sme radi, že môžeme dať mladým záujemcom možnosť predstaviť sa nám vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky. Castingy sú dlhodobo skvelou platformou hľadania nových tvárí rôznych typológií, ako u dievčat, tak u mužov. Existuje mnoho podôb krásy, modeling nehľadá dokonalosť, ale mladých ľudí, ktorí majú chuť v modelingu pracovať na vysokej úrovni.”

Všetci účastníci castingu absolvujú vstupný pohovor so zástupcami agentúry Elite a získajú darčeky od partnerov projektu. V rámci castingov budú prebiehať losovania o výrobky vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, dekoratívnej kozmetiky The ONE od Oriflame, vlasového stylingu Rowenta a predplatné časopisu EMMA. Schwarzkopf odborníci poradia, ako sa starať o vlasy a zástupcovia značky Rowenta na všetkých castingoch predvedú, ako si ľahko a rýchlo upraviť vlasy na každú príležitosť s maximálnou starostlivosťou pre zachovanie ich zdravia. Na niektorých castingoch bude možné sa nechať učesať profesionálnym kaderníkom. O poradenstvo a zvýraznenie prirodzenej krásy sa na castingoch vo vybraných mestách postarajú profesionálne vizážistky značky Oriflame, od ktorých sa bude možné nechať nalíčiť, alebo absolvovať test stavu pleti. V rámci všetkých castingov bude tiež možné oceniť kávu zo skvelých kávovarov Krups.

Vo všetkých mestách predvedú modelky a modeli agentúry Elite Model Management Bratislava nové trendy v oblasti účesov a farieb značky Schwarzkopf. Všetci záujemcovia i z radov doprovodu, či prihliadajúcich, ktorí si chcú nechať poradiť v oblasti starostlivosti o vlasy, môžu absolvovať analýzu vlasov od značky Schwarzkopf zdarma.

Najneskôr do 14 dní po ukončení castingovej tour budú kontaktovaní všetci, ktorí postúpia do užšieho výberu. Vybrané dievčatá a mladí muži sa následne zúčastnia finále, ktoré sa uskutoční v Prahe. Víťazka a víťaz národného finále odcestujú na svetové finále Elite Model Look.

Ďalší ročník castingov pre Slovenskú republiku prebehne v júni 2022 v týchto obchodných centrách:

Generálnym partnerom súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2022 je Schwarzkopf, ďalšími partnermi sú dekoratívna kozmetika The ONE od Oriflame, značky Krups a Rowenta a lifestylový internetový magazín FEMINITY. Mediálnymi partnermi sú rádio Europa 2, magazín EMMA, Bigmedia a FashionTV czech&slovak.

ELITE MODEL LOOK

Zo súťaže Elite Model Look organizovanej agentúrou Elite Model Management vzíde každý rok budúca hviezda modelingového priemyslu. Od svojho vzniku v roku 1983 vyhľadáva Elite Model Look nové talenty po celom svete. Objemom, kvalitou a profesionálnym prístupom je dnes táto súťaž najväčšou a najprestížnejšou svojho druhu na svete. Koná sa vo viac než 30 krajinách sveta a každoročne sa do nej prihlásia desaťtisíce  začínajúcich modeliek a modelov.

Prostredníctvom Elite Model Look boli objavené mnohé známe tváre z titulných strán svetových módnych časopisov. Súťaž pomohla odštartovať kariéry takých modelingových hviezd súčasnosti, ako sú napr. Cindy Crawford, Gisele Bündchen, Hana Jiříčková, Michaela Hlaváčková, Michaela Kocianová, Sasha Gachulincová, Linda Vojtová (svetová víťazka Elite Model Look 2000), Denisa Dvončová (svetová víťazka Elite Model Look 2003), Barbora Podzimková (svetová víťazka Elite Model Look 2014), Jana Tvrdíková (svetová víťazka Elite Model Look 2016), či Andrej Chamula (svetový víťaz Elite Model Look 2019).

Vďaka štruktúre súťaže sa každá víťazka a víťaz národného finále zúčastní medzinárodného finále, kde absolvuje množstvo fotení, výuku chôdze po móle a rozhovory pre médiá. Súťaž vrcholí gala večerom, na jeho konci porota zostavená zo známych osobností vyhlási budúcu hviezdu agentúry Elite. Finalisti získavajú garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote 850.000 EUR.

V Českej republike a na Slovensku sa súťaž Elite Model Look organizuje od roku 1992.