Crossfit, respektíve komplexný funkčný tréning, v ktorom sa pre precvičenie všetkých častí tela kombinujú rozličné tréningové metódy a náradia, sa stáva populárny u čoraz väčšieho počtu ľudí. V Banskej Bystrici sa uskutočnil už siedmy ročník súťaže crossfitterov.

Base Gym Banská Bystrica usporiadal na ihrisku Športového gymnázia v Banskej Bystrici v sobotu už siedmy ročník súťažného podujatia pre crossfitterov Battle of Urpín.

„Crossfit je v prvom rade životný štýl, i keď široká verejnosť ho vníma ako športové odvetvie. Je to kombinácia aerobných činností, či je to bicykel, veslo, beh, švihadlo. Ďalšia zložka je vzpieranie alebo dvíhanie bremien a poslednou zložkou sú gymnastické cvičenia s vlastnou hmotnosťou. Keď sa to všetko skombinuje, tak to vytvorí komplex, vďaka ktorému precvičíme silu, vytrvalosť, rýchlosť i výdrž,“ približuje Ivan Hrnčiar – jeden z prvých trénerov, ktorí sa crossfitu v Banskej Bystrici venovali.

Jednotlivých súťaží sa zúčastnilo zhruba 120 pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj blízkeho zahraničia – Českej republiky či Poľska.

Tí sa predstavili jednak v kategórii elite, ale aj v kategórii sport určenej pre začiatočníkov, ktorí mali chuť vyskúšať si atmosféru súťaže a to, čo ich telo vydrží. Pretekárov čakali tri workouty – tréningy, z ktorých postupovali najlepší až po finálovú desiatku a súboj o najlepšieho atléta Battle of Urpín.