V tohtoročnom športovom kalendári Marathon BB Tour je deväť pretekov. Tri z nich v máji. Po Behu Sliačskym chotárom a BBB MTB VlkoHron sa v sobotu 24. mája uskutočnia tretie májové preteky – ADRIM Nemčiansky beh.

MDruhý ročník Nemčianskeho behu, bodovaného behu Marathon BB Tour 2014, okrem priateľskej atmosféry ponúka účastníkom trať so zaujímavým prevýšením, možnosť získať pamätnú medailu, unikátne číslo s logom podujatia, občerstvenie, guľáš, kultúrny program, najkratší beh Chrústov, kratšiu ale aj dlhšiu trať, vecné ceny, tombolu, kultúrny program ako aj registráciu na septembrový maratón za špeciálne ceny.

Behať sa bude v krásnej prírode pod Panským dielom, na trati dlhej 10 000 metrov, so štartom aj cieľom v obci Nemce. Pretekári budú rozdelení do štyroch kategórií – muži do 40 rokov, muži nad 40 rokov, ženy do 40 rokov a ženy nad 40 rokov. Registrácia sa uskutoční v deň pretekov od 8. do 9.30 hod. v registračnom stane Marathon Banská Bystrica na mieste štartu. Alebo online na stránke maratónu (do 22. mája). Štart pretekov je o 10.00 hod.

Priestor dostanú aj malí maratónci (deti od 5 rokov) a všetci ostatní, na ktorých čaká 3 200-metrová trať (registrácia na mieste štartu do 8.50 hod., štart o 10.05 hod.).

Beh Chrústov je určený pre deti do 5 rokov. Dvestometrovú trať môžu s deťmi absolvovať aj ich rodičia (registrácia na mieste štartu do 8.50 hod., štart o 9.30 hod.).

Organizátorom preteku ADRIM Nemčiansky beh je Marathon Banská Bystrica s.r.o., partnermi ADRIM, s.r.o. a obec Nemce.