harfa hudba nastrojKonzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici Vás pozýva na sériu verejných absolventských koncertov, ktoré začínajú už 3. mája.

Prvým z nich bude koncert Kataríny Šabovej, študentky 6. ročníka študijného odboru cirkevná hudba, ktorý sa uskutoční 3. mája o 17-tej hodine v priestoroch Robotníckeho domu v Banskej Bystrici. Zaznejú úpravy ľudových piesní od slovenských autorov Eugena Suchoňa a Zdenka Mikulu, ale aj skladby českých skladateľov Antonína Dvořáka či známe dielo Bohuslava Martinů „Otvírání Studánek“. Na pódiu sa predstaví aj dievčenský spevácky zbor, sláčikové trio a recitátor Andrej Turčan. Katarína Šabová je žiačkou Petra Sochuľáka – organ, a Miroslavy Matisovej – dirigovanie.

Ďalší zo série bude koncert Anny Kirschbaumovej, študentky 6.ročníka v študijnom odbore skladba z triedy Jany Pondelíkovej. V koncertnej sále Konzervatória J. L. Bellu na Skuteckého ulici sa 4. mája o 17-tej hodine predvedie so svojimi skladbami, ktoré komponovala počas celého štúdia na konzervatóriu. Pôjde o skladby rôzneho žánru a obsadenia. Spoluúčinkovať bude komorný zbor konzervatória, ktorý pracuje pod vedením Kataríny Koreňovej, ale aj orchester školy pod vedením Igora Vlacha.

Posledný absolventský koncert a zároveň druhý koncert Kataríny Šabovej sa uskutoční vo štvrtok 5. mája o 18:00 v Sielnici, kde po slávnostnej svätej omši zahrá na organe diela od Johana Sebastiana Bacha, Françoisa Couperina či Charles-Marie Widora.