Prešovský gitarista David Kollar nie je Banskobystričanom neznámy. Od roku 2006, kedy v Banskej Bystrici koncertoval prvý raz, ešte so svojou prvou kapelou David Kollar Band, tu koncertuje takmer pravidelne. Bol aj členom poroty súťažnej prehliadky  gitaristov a basgitaristov zo Slovenska a Čiech, Big Music Gitariáda 2011, ktorá sa konala vlani v októbri v banskobystrickom Národnom dome.

Minulý rok David Kollar urobil hudbu k dokumentárnej dráme mladej českej režisérky Veroniky Mikalovej. Je to príbeh mladého 16-ročného dievčaťa Roxanne, ktorému v troch rokoch života zomrela matka. Roxanne to veľmi zmenilo život. Je nezvládnuteľná a stratená. Nepomáha jej ani jej otec, ktorý plánuje svadbu so svojou novou priateľkou. Film Roxanne sa už premieta na festivaloch a v dohľadnej dobe bude prístupný na internete.

Najbližšie Davida Kollara uvidíme v Banskej Bystrici 21. marca. Na koncerte v Divadle v Záhrade vystúpi v jedinečnej a už známej zostave – Trio Kollar, Borlai, Baranyi. Informácie nájdete aj na stránke www.davidkollar.sk.