Prestížnym ocenením CE•ZA•AR 2011 sa môže pochváliť banskobystrické sídlo spoločnosti Phoenix Zeppelin a jeho autori z tunajšieho architektonického ateliéru PHA. Medzinárodná porota si osobne prešla všetky zúčastnené stavby a rozhodla, že na slávnostnom galavečeri, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok večer v bratislavskej Starej tržnici, odovzdá Slovenská komora architektov jedno zo šiestich ocenení práve do Banskej Bystrice.

Ako sme vás ešte v auguste informovali…, v konečnej nominácii boli dve stavby tohto architektonického ateliéru a dielo autorov Branislava Hovorku, Štefana Moravčíka a Martina Paulínyho nakoniec získalo prvenstvo v kategórii Občianske a priemyselné budovy.

Z nedávnej minulosti sa môže architektonickým ocenením pochváliť banskobystrické Europa shopping a business center, ktoré sa stalo Stavbou roka 2009. Toto ocenenie každoročne udeľuje Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia. V aktuálnom ročníku, ktorého výsledky budú známe na konci októbra, má Banská Bystrica hneď dve želiezka v ohni. Cenou CE.ZA.AR ocenené sídlo spoločnosti Phoenix Zeppelin a vlani otvorenú zrekonštruovanú Plaváreň Štiavničky z dielne architekta Jána Bariča.