Po nevydarenom prvom zápase sezóny naši barani cestovali do Nitry s úmyslom bodovať naplno. To sa im nakoniec aj podarilo, Šimonovič si udržal čisté konto počas celého zápasu a HC ’05 Banská Bystrica si zásluhou troch vsietených gólov pripísalo prvé body.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Paľov (Macejka), 28. Rumpel (Vantroba), 45. Rumpel (Kútny)

Zostavy tímov:

HK Nitra: Fikrt (Hronek) – Špelda, Rais, König, Fabian, Bučka, Polák, Novák – H. Ručkay, T. Chrenko, S. Saliji – M. Štefanka, Moravec, Spilar – Čaládi, M. Kováčik, M. Slovák – Románek, Uhnák, G. Saliji

HC ´05 Banská Bystrica: Šimonovič (Beňo) – Kolba, Bambúch, Cebák, Cuník, Vizváry, Vantroba, Kubka – M. Hudec, M. Hlinka, J. Sýkora – Bezák, Paľov, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Tománek, Hamrák, Vartovník

ilustr. foto: Branislav Račko

Úvodné minúty zápasu patrili domácej Nitre. Tá si dokázala vytvoriť výrazný tlak, z ktorého pramenilo viacero sľubných šancí. Šimonovič sa musel cítiť ako na strelnici, keď okolo jeho brány lietalo množstvo streleckých pokusov, či už tých nepresných z hokejky Špilara a Fabiana, alebo tých dobre mierených, napríklad z hokejky Moravca a Špeldu. Naša nová posila medzi troma žrďami však odolávala aj napriek viacerým presilovkám súpera. Najväčšie šance domácich prišli v deviatej minúte, najskôr sa ocitol v dobrej príležitosti Moravec, ten však zvolil prihrávku, ktorá neslávila úspech, následne  po Kováčikovej strele vypadol Šimonovičovi puk, ktorý takmer dorazil Slovák. Skóre zápasu sme otvorili paradoxne práve my z prvej vážnejšej akcie. V presilovej hre vyslal presný a prudký projektil Paľov. Následne sme začali mať väčší podiel na hre práve my. V 14. minúte sme mali po chybe Nováka nabehnuté na sľubnú šancu, Fikrt však druhý gól nepustil. Rovnako tak odolal aj Hudecovej strele. V závere prvej tretiny mali domáci príležitosť krátkej presilovky 5 na 3, ktorú však nevyužili, výsledok tak ostal 0:1.

V druhom dejstve sme boli po faule na dorážajúceho Salijiho opäť oslabení, našťastie však domáci našu nedisciplinovanosť nepotrestali. Individuálne schopnosti a výbornú techniku ukázal pred polovicou zápasu Tománek, ktorého  akcii chýbal iba gól. Toho sme sa však dočkali v 28. minúte, kedy poslal Vantroba krásnou nahrávkou dopredu Rumpela, ten využil dieru v nitrianskej obrane, ktorá vznikla zlým striedaním, a aj keď bol tiesnený dvoma hráčmi, dokázal bekhendovo zakončiť k ľavej žrdi. O minútu neskôr pohrozili opäť domáci, keď nebezpečne vystrelil Moravec, no Šimonovič bol na mieste. Najkrajší Fikrtov zákrok prišiel v 30. minúte, kedy sa naňho vyrútil Macejka a pri bravúrnom zákroku nitrianskeho brankára nemal nárok. V ďalšom priebehu sme boli aktívnejší, no Nitra sa nevzdávala a rovnako nepríjemne dorážala na Šimonovičovu bránu. Skóre sa však už do konca prostrednej časti hry nemenilo.

Začiatok tretej tretiny patril opäť hosťom. Najskôr sa pred našou bránou strhol veľký boj o puk, z ktorého však gól nepadol, následne v 43. minúte takmer znížil Kováčik, ktorý po rýchlom útoku a prečíslení zakončoval. Do tretice sme to však boli práve my, čo sme sa tešili z gólu, a to v 45. minúte po Rumpelovom druhom góle, tentokrát mu však asistoval Kútny. Nitre následne nepomohol ani oddychový čas – Bystrica bola pripravená svoj náskok udržať a hlavným cieľom sa stal shotout Šimonoviča. Ten oň mohol ľahko prísť v úvode 51. minúty, kedy bol pri puku v dobrej pozícii Moravec, ten však opäť nechal vyniknúť nášho brankára. Následne našu svätyňu nebezpečnejšie ohrozil Fabianov pokus, rovnako však bez efektu. Záver zápasu sa dohral v znamení našej presilovej hry, počas ktorej sme však už len držali puk na svojich hokejkách. Po prvom zápase niektorými fanúšikmi kritizovaný Šimonovič tak dnes ukázal, že ešte stále má čo ponúknuť, tento zápas nám spolu s Rumpelom vyhral práve on.