Dochádza vám inšpirácia na narodeninové darčeky pre svojich blízkych? Máte pocit, že im už nedokážete darovať niečo, čím ich prekvapíte? V nasledujúcich riadkoch Vám priblížime 6 tipov na praktické narodeninové darčeky, ktoré potešia každého oslávenca.

1. „Obdaruj iného“

Tento druh darčeka získava na svojej popularite. Jeho podstatou je pomoc druhým. Napríklad druhého obdarujete tým, že v jeho mene pošlete príspevok vybranej organizácii na zakúpenie a výsadbu sadeníc stromov alebo dokonca prispejete na úžitkové zvieratá, ktoré poputujú ľuďom žijúcim v menej rozvinutej krajine. Osoba, ktorú potrebujete obdarovať, tak na narodeniny dostane certifikát o príspevku. Šetríte planétu od ďalšieho tovaru, zároveň komusi – kdesi pomôžete a budete mať dobrý pocit ako Vy, tak aj obdarovaná strana. Milé, čo poviete?

2. Darčeková poukážka

Ďalší praktický „nápad za milión“ je jednoznačne darčekový poukaz na nákup, kurz alebo zážitok. Povedzme si na rovinu, trafiť niekoho vkus, veľkosť, strih, to je hotová veda! Takmer všetky jestvujúce obchody alebo prevádzky ponúkajú možnosť zakúpiť darčekový poukaz, a tak sa oslávenec môže tešiť z Vami nabitej kartičky, ktorú môže použiť a vyberie si tovar sám. Darčekový poukaz môže mať materiálnu alebo inú podobu.

Či už sa jedná o poukážku do obchodu s oblečením, do kníhkupectva alebo poukážku na kurz varenia, vzdelávanie, zážitky, veríme, že vyberiete práve taký darček, ktorý obdarovaného poteší. Aktuálne sú v móde jazykové kurzy všetkého druhu. Podarujte oslávencovi darčekovú poukážku napríklad na voľnočasovú anglickú konverzáciu, aby sa nestratil vo svete. V dnešnej dobe jazykové školy ponúkajú aj kurz angličtiny online, či online kurzy z iných cudzích jazykov. Na stránkach jazykovej školy Volis Academy určite nájdete široký výber kurzov.

3. Zážitok

Buďme k sebe úprimní, celý svet je viac než presiaknutý mamonou a matériou, ktorú si na druhý svet aj tak nikto z nás nevezme. Nahraďte materiálne darčeky krásnymi spomienkami. V tejto dobe naozaj nie je problém nájsť a zarezervovať čokoľvek a kdekoľvek, bez zbytočného odpadu pre túto planétu, za to maximálne naplňujúce dušu zážitkami a fotoalbum novými zábermi.

4. Predplatné časopisu

Napriek tomu, že sa v dnešnej dobe všetko potrebné dočítame online, sme si viac než istí, že aj dnes sa nájde veľa milovníkov klasických papierových kníh a časopisov. Tlačené verzie časopisov akýchkoľvek druhov nikdy nevyjdú z módy. Preto neváhajte a kúpte pod stromček polročné alebo celoročné predplatné časopisu podľa záujmov oslávenca..

5. Permanentka

Ak hľadáte vhodný darček pre športovca, jasnou voľnou je zakúpenie permanentky do fitka alebo napríklad na plaváreň. Môžete zaplatiť niekoľko vstupov na niečo, čo by si určite uhrádzali počas roka a ušetríte im tak peňaženku.

6. Darčekový box

Tento typ by sme označili ako niečo, čo sa vždy zíde. Týmto darčekom určite nič nepokazíte. Do pekného boxa jednoducho zabaľte sériu vecí, ktoré má oslávenec rád. Napríklad, niečo zo sekcie vonných sviečok, doplnkov, kozmetiky, obľúbených čajov alebo kávy. Jednoduché, praktické a vcelku bez väčších starostí pre Vás.

Veríme, že sme Vám aspoň trošku uľahčili rozmýšľanie a nekonečné úvahy o tom, čím obdarovať svojich blízkych.