Banskobystrické podujatie roka sa skončilo. Uzavreté ulice sa opäť otvoria a mesto sa po štyroch dňoch vráti do svojej rutiny. Jubilejný 360. Radvanský jarmok však v pamäti zostane ako vydarený ročník obľúbenej tradičnej akcie nášho mesta.

Jarmočnú atmosféru sme na portáli BBonline.sk zachytili už vo štvrtok, kedy sa otvorili prvé stánky s občerstvením na Huštáku a roztočili aj prvé kolotoče.

FOTO: Začalo sa banskobystrické jarmočenie, stánky rozvoniavajú, kolotoče sa krútia

V piatok sa už potom zaplnilo Námestie SNP, Dolná ulica či Námestie Štefana Moyzesa a areál tržnice množstvom stánkov remeselníkov, predajcov a Radvanský jarmok sa mohol začať. Ľudí do ulíc okrem možnosti nákupov lákal aj vydarený kultúrny program, ktorý priniesol osvedčených vystupujúcich i zaujímavé špeciálne pripravené programy. Čo však mestu napriek inak vydarenej organizácii nevyšlo, bola snaha o oživenie Lazovnej ulice remeselnými trhmi. Napokon v nej bolo len niekoľko stánkov predajcov rozličného tovaru.

https://bbonline.sk/fotovideo-centrum-mesta-uz-patri-jarmocnym-stankom/

Sobotu, ako hlavný jarmočný deň, si ani tento rok nenechala ujsť väčšina Banskobystričanov i návštevníkov mesta. Kultúrny program už od rána na scéne na námestí i v areáli mestského hradu, ale aj množstvo zábavných atrakcií a lákavé stánky predajcov, v kombinácii s ešte stále príjemným počasím, zaplnili ulice mesta. Najviac návštevníkov sa napokon večer zastavilo priamo na Námestí SNP, kde vystúpila azda najznámejšia hviezda tohtoročného programu jarmoku – speváčka Jana Kirschner.

https://bbonline.sk/fotovideo-jarmok-vrcholi-s-janou-kirschner-spievalo-zaplnene-namestie/

V nedeľu  jarmočný program vyvrcholil tradičným poďakovaním remeselníkom a tí, ktorí si ešte chceli vychutnať zábavu do poslednej chvíle, mali možnosť zabaviť sa na kolotočoch až do neskorého večera.

Po skončení jarmoku sme spolu s našimi fotografmi vybrali niekoľko zaujímavých fotografií, ktoré dokumentujú priebeh skončeného ročníka Radvanského jarmoku.