Presne 599-členné štartové pole sa v nedeľu postavilo na štart tretieho ročníka Adrim Nemčianskeho behu. Ten je zaradený do tohtoročnej Marathon BB Tour.

nemcianskybehPriateľskú atmosféru bežeckého podujatia v obci neďaleko Banskej Bystrice tento rok spestril aj prelet leteckej skupiny Očovskí bačovia. Pred hlavnými behmi sa na dvestometrovú trať postavili najmenší bežci. Tých bolo až 75. Novinkou podujatia bol Beh Nemčanov, kde medzi takmer štyridsiatimi domácimi dominoval Michal Kováč a Jana Sliacka. V hlavných pretekoch už sa išlo skutočne naplno. Na hobby trati na 3,5 kilometra dominovala medzi ženami Zuzana Knošková s časom 17 minút a 33 sekúnd, medzi mužmi Šimon Wahlandt za 12 minút a 58 sekúnd.

Na hlavnej desaťkilometrovej trati zvíťazila medzi ženami do 40 rokov Lucia Kovalančíková (44:38) a v staršej kategórii Alena Slaná (47:47). Medzi mužmi zvíťazil v kategórii do 40 rokov Dušan Krajčovič z VŠC Dukla Banská Bystrica s časom 38 minút a 16 sekúnd. Medzi mužmi nad 40 rokov zvíťazil Robert Valičeka s časom 38:41.

Ďalšie z prípravných podujatí na tohtoročný Banskobystrický maratón je naplánované už na 18. a 19. júna, kedy sa pobeží už tradičná 24-hodinovka.