Po poslednom domácom neúspechu s favoritom z Prievidze sa chceli basketbalisti ŠKP vytiahnuť v dueli s tabuľkovým susedom. Hosťujúca Karlovka Bratislava sa nachádzala iba o jednu priečku vyššie a preto sa očakával vyrovnaný súboj.

ŠKP Banská Bystrica – VŠEMvs Karlovka Bratislava 86:84 (22:17, 23:23, 24:25, 17:19)

Najviac bodov: Munks 23, Körner 15, Žiak 14 – Hoferica 16, Kucsa 15, Kožár a Žídzik po 14, Zápas sledovalo 250 divákov.

Basketbal - SKP - Komarno, 01.02.2014, Banska BystricaPredposlední Banskobystričania mali pred zápasom 15. kola v tabuľke o dva body menej na konte než bratislavská Karlovka. Napriek tomu mali policajti lepší vstup do zápasu, po úvodných troch minútach viedli už o sedem bodov 9:2 a prvú štvrtinu nakoniec vyhrali pomerom 22:17.

Postavenie v tabuľke zodpovedalo hernému výkonu oboch tímov, čo potvrdila druhá časť stretnutia, ktorá sa skončila nerozhodne 23:23. Približne štyri minúty pred koncom mal tím zo stredu Slovenska veľký šestnásťbodový náskok za stavu 41:25, avšak záver druhej časti patril jednoznačne hosťom, ktorí nastrieľali za necelé štyri minúty skvelých patnásť bodov a stiahli náskok zverencov trénera Martina Blaha na 45:40.

Karlovka postupom času spresnila hru výsledkom čoho bolo, že dokázala nastrieľať 25 bodov v tretej štvrtine a zvíťazila v nej tesne 25:24. Stále však mala štvorbodové manko, avšak všetko bolo otvorené a bolo jasné, že chlieb sa bude lámať v poslednej časti stretnutia.

Basketbal - SKP - Komarno, 01.02.2014, Banska BystricaV polovici záverečnej časti sa hostia dotiahli na rozdiel jediného bodu avšak Bystričania si zubami nechtami ustrážili svoje piate víťazstvo v prebiehajúcej sezóne aj napriek tomu, že poslednú časť prehrali 17:19. Napokon však v mimoriadne vyrovnanom dueli triumfovali pomerom 86:84.

V stredu 26. novembra sa zverenci Martina Blaha opäť predstavia na domácej palubovke, keď privítajú basketbalistov MBK Handlová. Začiatok duelu je naplánovaný na 18.00 hod.