Hráčky ŠKP 08 Banská Bystrica prehrali tretí duel, ktorý sa nápadne podobal na ten úvodný zo série o piate miesto. Pumy tak prehrávajú 1:2 na zápasy, aj keď obidva doterajšie zápasy v Košiciach mali veľmi dobre rozbehnuté.

Cassovia Košice vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 54:45 (8:19, 15:8, 15:7, 16:11)

Zostava a body Cassovia Košice: Jassová 15, Filičková 11, Migová 8, Töröková 7, Timková 6 (Nedoroščíková 4, Desiatniková 2, Mončeková 1, Guyirová 0, Moncková 0)

Zostava a body ŠKP 08 Banská Bystrica: Števulová 10, Bačová 6, Ozdincová 6, Stašová 3, Jelenčíková 3 (Mištinová 5, Matejčíková 0, Hanková 0, Horecká 0)

TH: 6/9 – 4/10, Trojky: 2/10 – 5/18, Fauly: 13 – 12

Basketbal - Extraliga zeny - SKP 08 Banska Bystrica vs. Cassovia Kosice - 27.04.2016 - Banska Bystrica

V treťom zápase série o 5. miesto sa opakoval scenár z prvého duelu. Hráčky Banskej Bystrice vstúpili do stretnutia aktívne a po prvej desaťminútovke bolo skóre jednoznačne v ich prospech pomerom 19:8. Všetko nasvedčovalo tomu, že ak budú  hrať svoju hru aj naďalej, z východu republiky si môžu priviesť víťazstvo. Druhá štvrtina pokračovala tak, že Banskobystričanky viedli, lenže náskok sa začínal skresávať a na jej konci bol už len štvorbodový, čo dávalo Košičankám nádej do druhého polčasu.

Po necelých dvoch minútach tretej štvrtiny bolo vyrovnané (27:27) a po necelých štyroch sa prvýkrát Cassovia ujala vedenia (29:27). To začali hráčky z východu len navyšovať a tak po troch štvrtinách zápasu viedli 38:34. V poslednom dejstve to už bola „exhibícia“ domácich, ktoré sa rozohrali k veľmi dobrým výkonom. Načasovali formu na záver a dokázali svoje súperky v konečnom resumé zdolať až o deväť bodov 54:45.

Pre basket.sk zhodnotili zápas asistent trénera B. Bystrice Milan Špiner a hráčka  Radka Stašová.

Milan Špiner (asistent trénera B. Bystrice): „Zápas mal podobný priebeh ako ten z úvodu série. Škoda našich kolísavých momentov. V takýchto zápasoch nestačí zahrať solídne jednu štvrtinu, zápas sa hrá 40 minút. Sériu určite chceme vrátiť späť do Košíc.“

Radka Stašová (hráčka B. Bystrice): „Začiatok zápasu nám vyšiel dobre, po prvej štvrtine sme viedli o 9 bodov, no súper postupne ukrajoval z nášho náskoku a na polčas sme išli do šatne za stavu 23:27. V druhom polčase sa naša hra však úplne zmenila, prestali sme hrať rýchlo a spoliehali sme sa na strely zvonku. Tie nám však nepadli, čo súper využil a skóre otočil vo svoj prospech. Tento náskok si už udržal do konca zápasu a zaslúžene vyhral. Z našej strany to bol slabý výkon ale séria pokračuje a my sa tešíme na domáci zápas.“

Štvrtý duel série o 5. miesto je na programe pod Urpínom v stredu 4. mája o 18.00 hod.