Basketbalisti Banskej Bystrice vstupovali do posledného ligového kola s istou účasťou v play off.  Na palubovke Spišskej Novej Vsi nastúpilo len šesť hráčov. Kvôli viróze necestoval na zápas ani hlavný tréner Miroslav Grznár.

BK 04 AC LB Spišská N. Ves – ŠKP Banská Bystrica 91:71 (22:16,22:12,19:22,28:21)

Zostava a body Spišská N.V.: Bulatovič 17 & 10 doskokov & 12 asistencií, Hrkač 16, Brown 12, Mandić 2, Pipíška 2 (Osvald 17, Bečarik 7, Pánis 7, Brutovský 4, Kovalík 3, Krajňák 2, Smik 2)

Zostava a body B. Bystrica: Berkis 16, Thompson 15 & 14 doskokov, Kosa 14, Rhymes 11, Vojtek 11 (Blagojević 4)

TH: 4/5 – 13/21, Trojky: 11 – 8, Fauly: 20 – 9

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaNa Spiši sa očakával vyrovnaný súboj. V úvode stretnutia tomu tak bolo, dominovali obrany oboch tímov, respektíve strelci neboli príliš úspešný. Aj preto po približne troch odohraných minútach bolo skóre len 2:2. V polovici štvrtiny sa Bystričania dostali do najtesnejšieho vedenia, no nasledujúce chvíle, najmä koncovka patrila domácim. Tí si už svoj náskok postrážili a po výsledku 22:16 mali pred zvyškom zápasu lepšie vyhliadky.

Taktovku držali pevne v moci Spišiaci aj od úvodu druhej štvrtiny. Policajti stratili niekoľkokrát loptu vinou nepresnej rozohrávky, v zakončení to tiež nebolo ružové. Aj preto zaznamenali len dvanásť bodov, zatiaľ čo Spišská Nová Ves dvadsaťdva, navlas rovnako ako v prvej desaťminútovke. Bystrickí basketbalisti mali v priebehu tejto pasáže vyše štvorminútový strelecký výpadok a to sa podpísalo aj pod nie príliš priaznivý polčasový sumár 44:28.

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaSo zverencami kouča Miroslava Grznára to nevyzeralo dobre, a to v čase keď ešte neubehla ani polovica tretej štvrtiny. Vtedy prehrávali už o dvadsať bodov. V týchto chvíľach však nastal akýsi zlom, domáci BK 04 sa nedokázal presadiť počas dvoch minút, naopak bystrickému ŠKP to začalo konečne ,,sypať“. Za necelé tri minúty nastrieľali štrnásť bodov, čo bolo viac než za celú druhú štvrtinu. Znovu oživili svoje nádeje, pretože stiahli náskok súpera na deväť bodov. Následne im ale opäť zvlhol pušný prach, za tri a pol minúty si pripísali jediný bod. Spišiaci sa taktiež trápili v koncovke. Červeno-bieli nakoniec vyhrali tretiu časť hry 19:22, no na svetelnej tabuli svietilo 63:50, a tak vedeli, že trinásťbodový náskok súpera bude v posledných minútach tvrdým orieškom.

Vstup do poslednej štvrtiny hráčom spod Urpína nevyšiel. Previnili sa niekoľkými nedovolenými zákrokmi a nepresnými prihrávkami, a tieto straty lôpt využili domáci hráči na upevnenie si už aj tak vysokého náskoku. Prezentovali sa hneď v úvode piatimi presnými pokusmi v rade a práve v záverečnej štvrtine boli v koncovke najpresnejší (28 bodov). Naopak Stredoslováci v polovici tejto štvrtiny trikrát mierili nepresne z trojky v krátkom časovom slede. Náskok Spišskonovovešťanov dosiahol rozdielu 27-mich bodov a štyri minúty pred koncom bolo definitívne rozhodnuté o víťazovi. V závere ešte Bystričania zabojovali aspoň o česť a svoje manko zmenšili na dvadsať bodov. Nič to ale nemenilo na pomerne vysokej prehre 91:71.

V štvrťfinále play off nastúpia banskobystrickí basketbalisti proti druhému celku súťaže Komárnu. Prvý duel odohrajú policajti v sobotu 7. marca na palubovke súpera. Začiatok stretnutia je stanovený na 18.00 hod.