S vedením 2:0 v sérii cestovali barani na tretí duel na ľad súpera. Doma chceli Trenčania zvíťaziť a hlavne konečne prelomiť čaro bystrického gólmana Andreja Košarišťana. Ten totižto v celej sérii ešte ani raz neinkasoval.

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 40. Koyš (Filo), 43. Filo (Habšuda, Stantien) – 9. Kudrna (Bambúch), 28. White (Handzuš, Guimond), 60. Kousalík (Kafka, Heizer). Zápas sledovalo v Trenčíne 3891 divákov.
/na zápasy 0:3/

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Dudáš, Habšuda, Novajovský, Hochcel – Melichárek, Nemec, Šišovský – Petrovický, Hlinka, Mikula – Filo, Stantien, Koyš – Daniška, Zlocha, Hudec

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Gründling, Bambúch, Kousalík, Guimond, Biro – Kudrna, Hanzduš, Hudec – Surový, Kytnár, White – Handlovský, Heizer, Kafka – Matoušek, Zigo, Kadura – Lamper

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. Dukla Trenèín - 02.03.2015 - Banska BystricaZačiatok zápasu sa niesol v nesmelom duchu, ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu a posadiť tak súpera na koňa. Prvého väčšieho zaváhania sa dopustili hosťujúci hokejisti, keď v 6. minúte dopriali Trenčanom presilovú hru o dvoch hráčov. Tú zverenci trénera Miroslava Chudého ubránili. V 9. minúte mal veľkú príležitosť na strelenie gólu domáci Koyš, no v samostatnom prieniku sa nepresadil. Dukla mala viac z hry, no Košarišťan bol pozorný. Šesťdesiat sekúnd pred prvým klaksónom sa po ľavom krídle predral Andrej Kudrna a bekhendovým blafákom prekonal Konráda – 0:1. O pár sekúnd na to sa do seba pustili domáci Dudáš a hosťujúci Biro, čím dostali do varu prítomných fanúšikov.

Barani sa v druhej časti stiahli do obrany a Trenčania len márne hľadali recept na vytvorenie si nejakých gólových príležitostí. V 27. minúte stálo pri domácich šťastie, pretože Bambúchova delovka skončila len na žŕdke Konrádovej bránky. To sa od nich odklonilo o necelú minútu neskôr, keď sa z dorážky presadil White a poslal hostí do dvojgólového vedenia. Domáci sa však nevzdali a v záverečnej minúte druhej časti peknou strelou do horného rohu prekonal banskobystrického brankára Koyš. Andrej Košarišťan tak inkasoval vôbec prvýkrát v tejto sérii. Gól vlial do trenčianskych žíl novú krv. V závere mali stopercentné príležitosti Melichárek a Bokroš, no Košarišťan podržal svoje mužstvo.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. Dukla Trenèín - 02.03.2015 - Banska BystricaDukla začala tretiu dvadsaťminútovku aktívne. Hosťujúci gólman sa na nedostatok roboty nemohol sťažovať. V 43. minúte explodovali domáce tribúny po góle Martina Fila. Následný priebeh priniesol vyrovnaný hokej z obidvoch strán. Tri minúty pred koncom však dostal domáci Koyš štvorminútový trest za hru so zdvihnutou hokejkou a Dukla sa tak do konca základnej hracej doby musela brániť. Konrád dlho odolával, no 51 sekúnd pred koncom už bol prikrátky na strelu Kousalíka. Banskobystričania tak vyhrali aj v Trenčíne a po výsledku 3:2 vyhrávajú už 3:0 na zápasy.

Štvrtý duel série je na programe v sobotu 7. marca opäť pod hradom Matúša Čáka. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.