Finále letných majstrovstiev regiónu stredoslovenského kraja hrané na kurtoch v Prievidzi prebiehalo v réžii tenistiek z Banskej Bystrice, keď sa v ňom predstavili hneď dve hráčky tunajšieho TC Dixon Tenisia.

Najlepšia tenistka regiónu v kategórii dorasteniek Martina Okáľová (na foto vľavo).

Vo finále sa stretli nasadená jednotka Lucia Hanesová a piata nasadená Martina Okáľová, obe reprezentantky banskobystrického tenisu. Od začiatku zápasu v ňom dominovala mladšia z účastníčok – Okáľová, ktorá hneď v úvodnom geme získala podanie svojej súperky a ponúknutú šancu už v prvom sete nepustila. Za stavu 5:1 sa ešte Hanesovej podarilo uhrať jeden gem, ale následne Okáľová vyhrala prvý set 6:2. Druhý set síce začala lepšie Hanesová, ktorá súperke vzala podanie a ujala sa vedenia, ale potom mladá nádej nielen banskobystrického, ale aj celého slovenského tenisu dokázala favoritku opäť prekonať a druhý set skončil celkovo 6:2.

Stretnutie prebiehalo v korektnom duchu a bez zbytočných emócií. Zápas mal vzhľadom na vek účastníčok dobrú hernú aj taktickú úroveň, kde sa každá hráčka snažila súperke vnútiť svoj herný štýl.