BBonline.sk (M. Bučko) | 17.4.2012

Nový kontrolór prichádza z radov ĽS-HZDS

Poslanci mestského zastupiteľstva zvolili nového hlavného kontrolóra mesta už v prvom kole. Funkčné obdobie má na šesť rokov.

Útvar hlavného kontrolóra v Banskej Bystrici bude nasledujúcich šesť rokov viesť Ivan Petrovič. Na 11. zasadnutí mestského zastupiteľstva ho poslanci zvolili nadpolovičnou väčšinou. V tajnom hlasovaní dostal dôveru už v prvom kole, takže druhé kolo hlasovania nebolo nutné. Podporilo ho 17 poslancov z 29 prítomných, jeden hlas bol neplatný.

O post sa okrem doterajšieho hlavného kontrolóra Juraja Odora a zvoleného Petroviča uchádzali aj ďalší šiesti kandidáti: Miroslav Muroň, Ján Páleš, Štefan Bubelíny, Silvia Lorencová, Márian Ďaudík a Dušan Vallo.

Ivan Petrovič pôsobil doteraz v rôznych kontrolórskych funkciách, v posledných rokoch sa angažoval v regionálnych štruktúrach ĽS-HZDS. Po svojom zvolení sa politických funkcií vzdá. “V prvom rade sa musím zoznámiť s prostredím Útvaru hlavného kontrolóra. Mojou snahou bude, aby bol Útvar konštruktívnym partnerom a nie, aby sa ho ľudia, úradníci báli,“ načrtol svoje plány pre médiá novozvolený hlavný kontrolór Ivan Petrovič.

  • michal

    a hlavne miestny stamgast ktory si rad vypije a casto.. je to o nom zname uz vela rokov… na kontrolora mesta by malo byt vypisane vyberove konanie a urcena komisia ludi ktory budu po vsetkych strankach daneho cloveka testovat ci je naozaj vhodny kandidat…. 58rocny clovek ktory robil skladnika nejakeho financneho poradcu ide kontorlovat mesto banska bystrica…vystudovane ma co ? este mi napiste ze polnohospodarske uciliste

BBonline.sk dalsie clanky
Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. Dukla Trenèín - 02.03.2015 - Banska Bystrica

FOTO+VIDEO: Barani vstúpili do play-off víťazne, Duklu zd...

Turcan

Primátor Nosko bude mať aj druhého viceprimátora

den plagat

Študenti sa na Dni príležitostí môžu dozvedieť viac o mož...

got blue balls

Got Blue Balls vydáva druhú štúdiovku Counting the Days

veza

Súťaž o knihy: Miniaturista a Veža

pocasie banska bystrica

Počasie v Bystrici: Oblačno a teploty nad nulou