BBonline.sk (M. Bučko) | 17.4.2012

Nový kontrolór prichádza z radov ĽS-HZDS

Poslanci mestského zastupiteľstva zvolili nového hlavného kontrolóra mesta už v prvom kole. Funkčné obdobie má na šesť rokov.

Útvar hlavného kontrolóra v Banskej Bystrici bude nasledujúcich šesť rokov viesť Ivan Petrovič. Na 11. zasadnutí mestského zastupiteľstva ho poslanci zvolili nadpolovičnou väčšinou. V tajnom hlasovaní dostal dôveru už v prvom kole, takže druhé kolo hlasovania nebolo nutné. Podporilo ho 17 poslancov z 29 prítomných, jeden hlas bol neplatný.

O post sa okrem doterajšieho hlavného kontrolóra Juraja Odora a zvoleného Petroviča uchádzali aj ďalší šiesti kandidáti: Miroslav Muroň, Ján Páleš, Štefan Bubelíny, Silvia Lorencová, Márian Ďaudík a Dušan Vallo.

Ivan Petrovič pôsobil doteraz v rôznych kontrolórskych funkciách, v posledných rokoch sa angažoval v regionálnych štruktúrach ĽS-HZDS. Po svojom zvolení sa politických funkcií vzdá. “V prvom rade sa musím zoznámiť s prostredím Útvaru hlavného kontrolóra. Mojou snahou bude, aby bol Útvar konštruktívnym partnerom a nie, aby sa ho ľudia, úradníci báli,“ načrtol svoje plány pre médiá novozvolený hlavný kontrolór Ivan Petrovič.

  • michal

    a hlavne miestny stamgast ktory si rad vypije a casto.. je to o nom zname uz vela rokov… na kontrolora mesta by malo byt vypisane vyberove konanie a urcena komisia ludi ktory budu po vsetkych strankach daneho cloveka testovat ci je naozaj vhodny kandidat…. 58rocny clovek ktory robil skladnika nejakeho financneho poradcu ide kontorlovat mesto banska bystrica…vystudovane ma co ? este mi napiste ze polnohospodarske uciliste

BBonline.sk dalsie clanky
Futbal - ZP Sport Podbrezova - FK Dukla Banska Bystrica - 02.08.2014 Podbrezova

VIDEO: Dukla si z Brezna vezie bod, Podbrezovej ho uchmat...

imt smile na ceste tour

Kapela IMT Smile zahrá 23. apríla v Ministry of Fun

Zatvaranie Banosa, Banská Bystrica, 26.10.2013

Bánoš sa otvára v poslednú aprílovú sobotu

osmysvetadiel

Legenda sa lúči: Muzikál Ôsmy svetadiel bude naposledy aj...

ludovit stur

Tipy na víkend: Ján Ambróz, 200. výročie narodenia Ľ. Štú...

BBO_0571

Kam cez víkend za futbalom: Derby zápasy v Brezne v sobot...