Bystričania sa stretli na domácom ľade so súpermi z Bratislavy. Už od začiatku držali opraty zápasu v rukách hráči UMB tímu. Aj napriek snahe súperov ich nepúšťali k výraznejšiemu tlaku a ukončili zápas s trojgólovým náskokom.

UMB Banská Bystrica vs. Paneuropa Kings 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 7. Mendel (Kasanický), 12. Janák (Tenkel) 20. Drmaj (Koch), 23. Mendel (Šeliga), 49. Mendel (Studený) – 28. Tarabík (Hubek), 32. Barták (Szabó, Pribula).

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. Paneuropa Kings Bratislava - 29.11.2016 - Banska Bystrica

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár – Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drmaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brňal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík,

Zostava Paneuropa Kings: Orlík – Kopecký, Mlynčár, Čechovič, Tarabík, Švec, Mašlanka, Hubek, Guryča, Divinec, Rutkovský, Barták, Szabó, Pribula, Šotek, Takáč, Jonášek, Jurjak, Ketner

Prvé minúty zápasu sa odohrávali prevažne pred bránkou kráľov. Domáci tím vyvíjal na súperov tlak, ktorý sa vystupňoval už v 6. minúte. Počas presilovky sa Kasanickému podarilo úspešne doraziť Mendelovú strelu. V 10. minúte sa Paneuropa dostala výhodu o dvoch hráčov, ktorú sa im nepodarilo využiť. O dve minúty na to sa dvojica Tenkel a Janák zaslúžili o zvýšenie skóre pre UMB tím na 2:0. Minútu do konca prvej tretiny sa domáci dostali do trojgólového vedenia vďaka Drmajovej strele od modrej čiary.

Hneď v úvode druhej tretiny si domáci tím Mendelovou strelou zvýšil náskok na 4:0. V 28. minúte sa súperi konečne dopracovali k prvému gólu zápasu o ktorý sa zaslúžil Tarabík. V 32. minúte sa Paneurópa tešila z druhého gólu. Hráč kráľov Barták strelil v úniku úspešný gól spred bránkoviska. Stav stretnutia bol po druhej tretine 4:2.

Počas tretej tretiny sa odohrával vyrovnaný zápas na oboch stranách. V priebehu 46. minúty sa Bystričania dostali do presilovky, ktorú však nevyužili. V 49. minúte sa následne podarilo Mendelovi prestreliť brankára. Svojou úspešnou strelou nie len že zvýšil skóre na 5:2, ale zavŕšil ňou svoj hetrik. Zápas skončil víťazne pre UMB tím v pomere 5:2.

Ďalší duel odohrajú zverenci trénera Opátha v pondelok 5. decembra, keď pod Urpínom privítajú hokejistov Diplomat Pressburg. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.