Bystrické basketbalistky navýšili sériu o postup v boji o 5. priečku na 2:1. Štvrtý zápas odohrajú už túto stredu v Nitre.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior Nitra 61:48 (37:18) – Stav série 2:1

Najviac bodov: Striešová 15, Jelenčíková 12, Verlíková 11 – Martišková 12, Svetlíková 10, Sailerová, Dubeňová Linda 8

Pumy začali od prvej minúty agresívnou obranou po celom ihrisku, čím súpera prinútili k veľkému množstvu strát. Presnou streľbou si dokázali vybudovať náskok 10:0 a prinútili tak trénera hosťujúceho družstva zobrať time-out.  Nitre sa podarilo skórovať, no nedokázali nájsť správny recept na obranu domácich, a tak pumy zvyšovali svoj náskok. Ku koncu prvej štvrtiny Nitra na chvíľu znížila svoje manko, no pumy v závere ešte aj napriek časovej tiesni dokázali bodovať a zvýšiť náskok na jedenásť bodov. Bystričanky v druhej štvrtine pokračovali vo výbornej obrane, a hneď v prvom útoku skórovali košom aj s faulom.  Pumy vyhrávali už o pätnásť bodov, keď však začali zlyhávať na doskoku a Nitra si tak vybojovala sedem trestných hodov v rade. Domáce hráčky však neprestávali s rýchlou hrou a v priebehu dvoch minút opäť vyhrávali o šestnásť bodov. V posledných sekundách druhej štvrtiny prinútili pumy svojou agresívnou obranou Nitru k chybám, ktoré následne potrestali a na polčas odchádzali s devätnásť bodovým náskokom.

Druhý polčas otvorili lepšie hosťujúce basketbalistky, ktoré prinútili tvrdšou obranou svojho súpera k chybám. Bystričanky mali po celý čas nad zápasom kontrolu a aj napriek prehratej tretej štvrtine 10:16, stále viedli o trinásť bodov.  Poslednú štvrtinu obe družstvá pokračovali v rýchlej hre a pumy svoj náskok zvýšili, vďaka trestným hodom, na sedemnásť bodov. Rovnaký bodový rozdiel udržiavali počas celej štvrtiny, až na posledné dve minúty, keď Nitra skórovala trikrát po sebe a znížila rozdiel na trinásť bodov. Bystričanky si ho už však dokázali udržať a dotiahli  zápas do víťazného konca.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent ŠKP 08 Banská Bystrica): „Duel sme otvorili znovu veľmi dobre a hneď sme si vytvorili náskok. Na rozdiel od stredajšieho zápasu sme si ho však dokázali ustrážiť a pripísali sme si dôležité druhé víťazstvo v sérií. V stredu v Nitre by sme chceli túto sériu ukončiť a vybojovať posledný bod.

Natália Jelenčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Zápas sme začali podľa našich predstáv. Plnili sme všetko to, čo sme si povedali. Snaha o rýchly basketbal nám vychádzala, a tým sme si vytvorili náskok, ktorý sme udržovali. V tretej štvrtine sme mali úsek, kde sa koncentrácia uvoľnila a Nitra sa takmer vrátila do zápasu. Ako tím sme podržali jedna druhú a ja pevne verím, že takýmto spôsobom hry zoberieme tretí bod už v stredu.“

Ďalší zápas série je na programe v stredu 5. apríla v Nitre.