V úvodnom stretnutí novej sezóny v najvyššej súťaži MIBA privítala súpera z Nových Zámkov. V minulej sezóne banskobystrickí futsalisti na domácej palubovke remizovali so súperom 5:5 a na ich palubovke prehrali 6:7, keď Nové Zámky rozhodli o víťazstve v posledných minútach.

Hneď v prvej minúte vyslali hostia na Krejčího prvú strelu, ktorú pekným zákrokom zlikvidoval. V 4. minúte prvýkrát ohrozil hostí Konder, ale jeho strelu Blaškovič chytil. V 7. minúte sa hráči MIBY dostali do prečíslenia 3 na 2, ale Rafanidesovu strelu hosťujúci brankár vyrazil na roh. Následne sa do šance dostal domáci hráč Greško, ale jeho pokus brankár zneškodnil. O minútu neskôr sa ocitol v dobrej šanci Čief, ale jeho pokus smeroval rovno na brankára Blaškoviča. Úvodný gól padol v 14. minúte. Domáci vybojovali loptu v strede ihriska, Čief v prečíslení zakončil a otvoril zápasové skóre strelou k ľavej tyči – 1:0. Ešte v tej istej minúte zahrávali Nové Zámky roh a zle pokrytí kapitán Dudáš vyrovnal n a 1:1. Na konci 18. minúty zahrávala MIBA roh a k zakončeniu sa dostal Čief, ale jeho pokus Blaškovič pekným zákrokom zneškodnil. O pár sekúnd neskôr zachytil vyhodenie hosťujúceho brankára Čief, narazil si s Ríšom a s prispením jedného z hosťujúcich hráčov dostal MIBU opäť do vedenia – 2:1. Šesť sekúnd pred koncom prvého polčasu našiel Krejčí výhodom voľného Greška, ktorý strelil dôležitý tretí gól. Po úvodnom dejstve išli Banskobystričania do kabín s dvojgólovým vedením.

V 22. minúte si vypracoval gólovú príležitosť Čief, ale jeho pokus Blaškovič vyrazil a aj následnú dorážku Ríšu. Až do 28. minúty sa ani jedno mužstvo nedostalo k šanci. Až vtedy domáci hráč Dobrota vybojoval loptu v strede palubovky a nepríjemnou strelou zvýšil na 4:1. V 29. minúte sa dostali domáci do rýchlej brejkovej situácie, ale strela Tužinského skončila na hornej konštrukcii brány hostí. V priebehu niekoľkých minút mali na obidvoch stranách šance na strelenie gólu, ale nevyužili ich. Najbližšie bola strela Čiefa, ktorá opečiatkovala pravú tyčku Blaškovičovej brány. Na konci 32. minúty po peknej akcii po osi Konder – Tužinský a Dobrota posledný menovaný mohol pridať druhý gól v zápase, ale jeho zakončenie Blaškovič chytil. V 34. minúte mali najprv hostia dobrú príležitosť, ale zakončili ju vedľa a následnej domáci hráč Rafanides ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho gólmana. Na začiatku 35. minúty začali hrať Nové Zámky powerplay, hneď pri prvej akcii vybojoval loptu Rafanides a cez celé ihrisko zvýšil na 5:1. Hostia pokračovali v hre s piatimi hráčmi, dokázali si vypracovať jednu sľubnú príležitosť, len zakončenie smerovalo nad Krejčího bránu. Posledné dve minúty hrali domáci pri každej príležitosti s piatimi hráčmi, vypracovali si niekoľko šancí, ale nedokázali ich zúžitkovať v ďalší presný zásah. Do konca stretnutia sa stav nezmenil a MIBA Banská Bystrica získala v prvom zápase začatej sezóny dôležité tri body.

Prvá Slovenská liga vo futsale – 1. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica vs. MFK Ivekol Nové Zámky 5:1 (3:1)

Góly: 14. Čief, 19. Čief, 20. Greško, 28. Dobrota, 35. Rafanides – 14. M. Dudáš. ŽK: P. Tužinský, R. Greško – R. Blaškovič. Zápas sledovalo 200 divákov.

Zhodnotenie trénera:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „V prvom zápase v novej sezóne sme chceli na domácej palubovke jednoznačne zvíťaziť. Chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a od začiatku sme boli lepším tímom. V ofenzíve sme boli aktívnejší a v defenzíve sme si museli dať pozor na štandardné situácie súpera a streľbu z väčších vzdialeností. V prvom polčase nám vyšli dve pekné akcie, ktoré zakončoval Čief a hoci súper dokázal streliť jeden gól práve z rohového kopu, v poslednej minúte Greško zakončil samostatný nájazd po krásnom vyhodení Krejčího. Po polčase sme chceli pokračovať v aktivite a keďže nás súper ničím nezaskočil, dokázali sme s prehľadom kontrolovať zápas a pridať ešte dva góly zásluhou Dobrotu a Rafanidesa. Konečný výsledok 5:1 odzrkadľuje dianie na ihrisku a tak sme po kolektívnom výkone zaslúžene brali všetky body.“

Najbližšie cestujú hráči MIBY na stredoslovenské derby do Žiliny, kde odohrajú zápas s náročným súperom, ktorý má vo svojom mužstvo aj dvoch Brazílčanov. Najbližšie domáce stretnutie odohrajú Banskobystrickí futsalisti po reprezentačnej prestávke v piatok 6. októbra o 20.00 hod proti majstrovi – Across Pinerola Bratislava.