V druhom zápase prvého kola play off sa hokejisti UMB Banská Bystrica stretli so súpermi z Trenčína na domácom ľade. UMB tím zdolal Gladiátorov v prvom štvrťfinálovom zápase 3:1. V prípade výhry v tomto dueli mohol sláviť postup do ďalšieho kola.

UMB Banská Bystrica vs. Gladiators Trenčín 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 11. Ferletjak (Indrych, Kamzík), 31. Mendel, 34. Šeliga (Mendel, Brnčal), 35. Primus (Mančák, Ferletjak), 55. Primus (Janečko, Janák), 56. Nociar (Šeliga, Mendel) – 50. Haščič (Zemko, Panáček).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár – Žáčik, Michačík, Ferletjak, Šeliga, mančák, Kamzík, Brnćal, Kandra, Drmaj, Primus, Janečko, Tenkel, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Zostava Gladiators Trenčín: Gašparovič – Vaněk, DIlkov, Smolka, Zemko, Panáček, Matejka, Orolin, Okuliar, Haščič, Haluška, Kopunec, Przygodzki, Jánoš, Vraga, Hajko

Prvú tretinu začal aktívnejšie UMB tím. Hneď od začiatku sa domáci hráči pokúšali skórovať, no ich gólové akcie neboli úspešné. V priebehu 9. minúty si súperi takmer pripísali prvý gól, no puk sa nakoniec odrazil od žŕdky. Radosť však predsa len prišla, no na opačnú stranu. v 11. minúte sa pred bránkou Gladiátorov strhla mela. Ferletjak využil túto situáciu a poslal puk rovno za chrbát trenčianského gólmana. Súperi sa po zvyšok prvej tretiny pokúšali vyrovnať, no neuspeli.

Domáci tím kraľoval aj druhej tretine, počas ktorej si svoje gólové konto navýšil o tri kúsky. V 31. minúte po uplynutí trestu Gladiátorov si druhý gól zápasu pripísal Mendel, ktorý sa dostal do úniku a zakončil ho priamou strelou spred bránkoviska. Vzápätí mal zásluhu na ďalšom góle svojou asistenciou Šeligovi, ktorý dorazil puk do bránky. V 34. minúte sa sieťka bránky súperov znova dostala do pohybu zásluhou Primusa, ktorý pohotovo reagoval na puk pod svojimi nohami. Využil tak Gašparovičovu nepozornosť a postaral sa o štvorgólový náskok svojho tímu.

V priebehu tretej tretiny mali diváci možnosť vidieť okrem gólov aj fyzické súboje. Súperom sa v 50. minúte nakoniec predsa len podarilo znížiť skóre na 1:4. Napätie, ktoré panovalo na ľade, vyvrcholilo v 51. minúte bitkou medzi Indrychom a Orolínom, kde sa bilo aj s holými päsťami. Obaja hráči si tak odpykávali desaťminútové plus dvakrát dvoj minútové tresty. V tom istom čase sa na trestnú lavičku dostal ďalší hráč Gladiátorov za faul lakťom. UMB tím sa tak na dve minúty dostal do presilovej hry, ktorú ale nevyužil. V 55. minúte sa však skóre UMB tímu opäť vrátilo do štvorgólového vedenia o ktoré sa znova zaslúžil dorážkou Primus. Hráči UMB tímu atakovali gólmana Gladiátorov Gašparoviča aj v nasledujúcej minúte. Nociar svojou priamou strelou uzavrel skóre zápasu 6:1.

Hokejisti UMB tak po výhrach 3:1 a 6:1 postúpili do ďalšieho kola play off.