Hráči MIBY odohrali tretí zápas na domácej palubovke, po dvoch remízach si chceli pripísať na konto prvú výhru. So súperom mali priaznivú bilanciu, keď v obidvoch zápasoch v domácom prostredí zvíťazili.

MIBA Banská Bystrica – FC Bulls Trnava 8:3 (5:0)

Góly: 7. a 16. P. Výlupok, 10. M. Giertl, 11. P. Zehnal, 13., 23., 32. a 40. M. Konder – 26. M. Cifra, 33. M. Pecho, 39. D. Krcho. ŽK: P. Zehnal – M. Šoš, F. Novota. ČK: M. Cifra (Trnava)

Zostava MIBA: P. Butáš – P. Prikryl, M. Giertl, Ľ. Willwéber, P. Zehnal, M. Konder, L. Riša, P. Ondrejka, R. Greško, R. Kútik, P. Výlupok, P. Vajda

Futsal -MIBA Banska Bystrica - FC Bulls Trnava - 14.11.2014 - Banska BystricaOd úvodného hvizdu MIBA dominovala na palubovke. Po niekoľkých nepremenených gólových príležitostiach v 7. minúte po akcii Kondera s Výlupkom druhý menovaný otvoril skóre zápasu. O tri minúty neskôr sa M. Giertl šikovne presadil cez dvoch hráčov, prihral voľnému Zehnalovi, ktorý mu následne loptu vrátil a po peknej akcii strelil druhý gól MIBY. O minútu neskôr domáci využili brejkovú situáciu, keď Zehnal prekonal brankára hostí po Prikrylovej prihrávke – 3:0. V 13. minúte vyslal tvrdú strelu Willwéber, ktorú brankár vyrazil, následne opäť Willwéber dorážal a z ďalšej dorážky Konder nezaváhal – 4:0. V 16. minúte Willwéber založil akciu cez Kondera, ktorý sa presadil cez súperovho hráča, nahral Výlupkovi, ktorý zakončil do odkrytej brány – 5:0. Počas prvého polčasu si aj hostia vypracovali šance, ale buď zakončili nepresne alebo ich vychytal debutant v bránke domácich Butáš. Do kabín išli domáci s päťgólovým náskokom.

Futsal -MIBA Banska Bystrica - FC Bulls Trnava - 14.11.2014 - Banska BystricaV druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 23. minúte využil brejk Konder, ktorý bol v súboji o loptu s brankárom dôraznejší a strelil šiesty gól. V 26. minúte sa dočkali gólu aj hostia, keď po rohovom kope skóroval Cifra. V 32. minúte zužitkovali domáci ďalší brejk, keď po akcii Kútika, Prikryla a Kondera dovŕšil hetrik posledne menovaný. O minútu neskôr hostia využili chybnú rozohrávku domáceho hráča a Pecho strelil druhý gól Trnavy. Minútu pred koncom domáci šiestykrát faulovali a hostia mali možnosť 10 metrového kopu, ktorý využil Krcho – 7:3. V poslednej minúte sa štvrtýkrát v zápase presadil Konder, keď po nahrávke Greška vsietil gól a stanovil konečný výsledok na 8:3.

Patrik Prikryl (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Zápas s Trnavou bol pre nás dôležitý, pretože sme chceli prvýkrát v sezóne na domácej palubovke zvíťaziť a pretrhnúť sériu remíz. Dovolím si tvrdiť, že sme boli celý zápas lepší a dominovali sme vo všetkých veciach. Stretnutie sme rozhodli už v prvom polčase, keď sme s náskokom piatich gólov odchádzali do šatni. Jediné, čo nás môže mrzieť v tomto zápase sú vyložené príležitosti, ktoré sme si vypracovali, ale bohužiaľ sme ich nedokázali premeniť.“