Futbalistom banskobystrickej Dukly ich zostávajúce účinkovanie v druhej lige v piatkovom predohrávanom zápase poriadne strpčili hráči rezervy trnavského Spartaka. O problémy pre klub sa však postarali aj vlastní fanúšikovia.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava B 0:4 (0:4)

Góly: 2. Košťál, 5. Yilmaz, 32. Cherednychenko, 40. Bangai. ŽK: – 15. Otrísal, 85. Bangai. Zápas na Štiavničkách sledovalo 429 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Brač – Ungar, Daniel (79. Neušel), Snitka, Slančík, Starší, Fuják (40. Vila), Rejdovian, Ďanovský (60. Šmehyl), Vitek, Savič.

Zostava FC Spartak Trnava B: Vantruba – Juhás, Cherednychenko, Košťál (71. Magdolen), Said, Cíferský, Yilmaz (58. Gombala), Hrebík, Sedlák (29. Bangai), Oravec, Otrísal.

Bodovo najlepší celok skupiny o udržanie v západnej časti druhej ligy z Trnavy vzal opraty zápasu do svojich rúk od prvých chvíľ. Ranou pre rozbeh domácich bola už v druhej minúte štandardná situácia Trnavy, z ktorej prekonal Braća v bráne Dukly Košťál. Keď rakúsky legionár v službách rezervy Spartaka Yilmaz pridal v piatej minúte ďalší gól, bola to už pre Banskobystričanov poriadna facka na prebudenie.

To prišlo. Snažili sa tlačiť dopredu, hosťom už toľko nedovoľovali, no ku koncovke sa nemal nik. Hostia navyše strážili svoju šestnástku a nedôraznú Duklu držali pod kontrolou. Keď sa v 32. minúte Spartaku presadil ďalší – tentokrát Ukrajinský legionár Cherednychenko, domáci už zahadzovali rukami. Lenže definitívne školenie z efektivity dostali ešte v 40. minúte. Gól za trnavskú rezervu strieľal opäť zahraničný hráč, tentokrát Bangai, ktorý len desať minút predtým naskočil do hry.

V druhom polčase už Dukle o nič nešlo a aj jej hráči akoby sa uvoľnili. Snažili sa viac tvoriť vpredu, kde sa o koncovku snažili niekdajší strelci Slančík a Starší. Na hráčov Spartaka boli ale prikrátki. Pozornosť potom na seba strhli členovia domáceho fanklubu, ktorí pri svojom povzbudzovaní, ako už býva zvykom, použili pyrotechniku.

Zápas bol kvôli zadymeniu prerušený a hlavný rozhodca dokonca divákom smeroval informáciu o možnom predčasnom ukončení zápasu v prípade opakovania situácie. Na trávniku sa potom síce do šancí dostali tak domáci, ako aj hostia, ale skóre stretnutia sa už nemenilo.

Využitím pyrotechniky fanúšikovia tentokrát nepomohli Dukle, avšak ani sebe. Klub totiž takto porušil podmienku, ktorúmu  Disciplinárna komisia SFZ udelila ešte v úvode apríla. Podľa pôvodného rozhodnutia by tak na najbližšie dve stretnutia mali byť, s výnimkou hlavnej tribúny, ostatné priestory štadióna pre divákov uzatvorené.

Trest však bude zrejme s ohľadom na aktuálny prehrešok sprísnený a môže dôjsť k nariadeniu na uzatvorenie všetkých tribún. Ak by k takémuto rozhodnutiu došlo, diváci by tak reálne mohli vidieť na Štiavničkách už iba jediný druholigový zápas.

Povedali po zápase

Dušan Tóth, tréner Dukly: „Bola to jedna veľká katastrofa. Ani v najhoršom sne sa mi nesnívalo, že v piatej minúte bude 0:2 a v podstate z ďalších dvoch striel inkasujeme dva góly. Nie je v silách tohto mužstva aby sa z tohto dokázalo pozviechať. Hráčom som cez polčas prízvukoval, aby nemysleli na výsledok, hoci sám viem, že keď človek prehráva 0:4 polčas, tak iba ťažko sa dá na to nemyslieť. Napriek tomu som im hovoril, aby sa pokúsili aspoň o zjemnenie výsledku, schválne som nepovedal o zvrat, no aj ten druhý polčas sa niesol v podobných intenciách ako ten prvý.“

Gabriel Snitka, stopér Dukly: „Nezachytili sme začiatok zápasu. V podstate celý čas sme boli horším tímom a to vo všetkých činnostiach. Tak v defenzíve ako i v ofenzíve, v pristupovaní hráčov, prihrávky, proste Trnava bola vo všetkom lepšia. Inak sa to ani nemohlo skončiť. Spartak prišiel k nám v silnej zostave, ale súper hrá to, čo mu dovolíme hrať a my sme im dovolili dnes veľmi veľa.“