Víťazom historicky prvého Banskobystrického maratónu sa stal podľa predpokladov kenský bežec  Elisha Kiprotich Sawe z Benedek tímu časom 2:15:52.

Kenskí bežci obsadili celé stupne víťazov. Na druhom mieste skončil Sammy Kemeli Limo z Polish runner tímu a tretiu priečku obsadil David Kipkoech Ndusu z maďarského Benedek tímu. Medzi ženami vyhrala Chorvátka Marija Vračijová s časom 2:53:56.

V polmaratóne boli najlepší maďarskí bežci Tamas Nagy a Tamas Olah. Medzi ženami zabehla najlepšie 21 km trať Katarína Lovrantová, ktorá dokázala ako jediný slovenský pretekár vyhrať v individuálnych kategóriách.

Medzi štafetami najlepšie zabehol  Phoenix Zeppelin Racing Team s Petrom Ďurecom, ktorý vyhral v januári Trojkráľový beh. Na druhom mieste skončil tím chodcov VŠC Dukla Banská Bystrica s olympionikom Matejom Tóthom.

Dovedna sa prvého ročníka Banskobystrického maratónu zúčastnilo takmer 500 bežcov. Polmaratón si odbehol aj primátor Banskej Bystrice Peter Gogola, ktorý tak vyhral stávku a nemusí odpracovať jeden deň v podniku Vladimíra Országha ako čašník. Spomedzi známych tvári si zabehali futbalista Marián Zeman,  hokejista Michal Handzuš v štafete OZ Nožička, generálny manažér Dukly Banská Bystrica Tomáš Geist či  politológ Martin Klus.

Maratónsky víkend odštartoval už v sobotu bohatým spoločenským programom, fotogalériu môžete nájsť tu.