V sobotu futsalisti MIBA Banská Bystrica cestovali k nováčikovi do Kysuckého Nového Mesta, kde odohrali zápas 5. kola Openligy.

1. FsK Kysucké Nové Mesto – MIBA Banská Bystrica 9:6 (4:2)

Góly: K. Gábor 2, M. Boris 2, J. Šidlo 2, K. Koleno, B. Macura – M. Konder 2, L. Riša 2, V. Giertl, R. Greško. ŽK: K. Koleno, B. Macura, M. Boris, T. Ševčík – V. Giertl, P. Zehnal, R. Greško. ČK: B. Macura (Kysucké Nové Mesto). Zápas sledovalo v Kysuckom Novom Meste 60 divákov.

Futsal - MIBA Banska Bystrica vs. Doxx Zilina - 20.11.2015 - Banska BystricaÚvodné minúty priniesli niekoľko náznakov šancí na obidvoch stranách. Ako prví ohrozili bránku hostia, keď strelu zlikvidoval domáci brankár. V 5. minúte sa ako prvý z gólu tešili domáci, keď Koleno otvoril zápasové skóre. O dve minúty neskôr mali Bystričania veľkú šancu, keď nahrávku Zehnala kapitán Konder zakončil, kde rukou vyrazil mimo brány domáci hráč, za ktorú dostal len žltú kartu. Nasledovala penalta, ktorú premenil Konder – 1:1. Hneď v 8. minúte opäť dostal do vedenia domácich Gábor. V 10. minúte už bolo 3:1, keď sa presadil Macura. V 13. minúte skórovali opäť Kysučania, keď kapitán Šidlo zvýšil už na rozdiel troch gólov. V 17. minúte po faule Kolena na hosťujúceho Andraščíka dohral zápas pre zranenie hosťujúci hráč. V závere prvého polčasu sa hostia odhodlali k hre bez brankára, z ktorej tri sekundy pred koncom prvého dejstva znížil na rozdiel dvoch gólov Riša.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci, keď Boris hlavou zvýšil na 5:2. V 28. minúte Greškovu strelu tečoval Giertl a znížil na rozdiel dvoch gólov. Od tohto momentu hrali Banskobystričania powerplay, z ktorej znížili v 32. minúte zásluhou Kondera. V priebehu 35. a 36. minúty domáci skórovali trikrát. V 37. minúte korigoval na 5:8 z pohľadu hostí Riša. V 38. minúte najprv domáci kapitán Šidlo zaznamenal deviaty gól domácich do opustenej brány a potom Greško upravil zápasov skóre na 6:9 z pohľadu hostí.

Ostatné výsledky 5. kola:

KSF DOXX Žilina – 1. SFC Canaria Team Malacky 5:6 (3:3)

FC Spartak Trnava-futsal – Futsal Klub Lučenec 3:6 (3:0)

V piatok 4. decembra MIBA cestuje k nováčikovi do Lučenca, kde im bude chcieť oplatiť prehru z domácej palubovky. Do Lučenca sa vrátil futsal po niekoľkých rokoch a v dvoch zápasoch majú priemernú návštevnosť vyše 500 divákov.