V zápase tridsiateho štvrtého kola Tipsport extraligy medzi Skalicou a Banskou Bystricou sa od baranov očakávalo povinné víťazstvo. Zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorých dlhodobo zdobí dobrá forma, zavítali na ľad posledného tímu tabuľky s jednoznačným cieľom – naladiť sa na vianočné sviatky ziskom troch bodov.

HK 36 Hant Skalica – HC’05 Banská Bystrica 6:4 (0:1, 2:3, 4:0)

Góly: 28. Brendl (Mráz), 31. Komínek (Brendl, Vaškovič), 41. Stloukal (Komínek, Barák), 43. Horváth (Školiak, Štumpf), 54. Jurík (Školiak), 60. Štumpf (Jurík) – 16. Matoušek (Kytnár), 22. Gachulinec (Biro), 25. White (Preisinger, Kafka), 32. Kytnár (Kadura). Zápas sledovalo v Skalici 906 divákov.

Zostava HK 36 Hant Skalica: P. Romančík – Gründling, Barák, Horváth, Drtina, Krejčiřík, Nechala – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Štumpf, Školiak, J. Jurík – Brendl, Chylo, Mráz – Šimíček, Markulinec, Bene

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Cohen, Bambúch, Jaborník, Cuník, Čížek, Biro, Gachulinec – Hudec, Handzuš, White – Handlovský, Preisinger, Kafka – Matoušek, Kytnár, Kadura – Róth, Zigo, Bendík

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Diváci na Záhorí sledovali od úvodných minút atraktívny hokej, o ktorý sa ofenzívnym prejavom pričinili obidve mužstvá. Mierne navrch však mali favorizovaní hostia. Tí mohli v piatej minúte vyhrávať rozdielom dvoch gólov, no Kafkova, ani Cohenova strela v Romančíkovej sieti neskončili. V deviatej minúte sa vo vlastnom oslabení dostal do samostatného úniku White, no skalický gólman bol opäť pozorný. Čo sa nepodarilo americkému útočníkovi, to zvládol o šesť minút neskôr Matoušek, ktorý počas dvojminútového trestu kapitána baranov Hudeca otvoril skóre po presnej prihrávke Kytnára. Tri minúty pred úvodnou sirénou mohla Skalica odpovedať po peknej akcii a neúspešnej koncovke Brendla.

V dvadsiatej druhej minúte nadviazali hostia na dobrý výkon z prvého dejstva druhým gólom v domácej sieti. Náskok baranov zvýšil presnou strelou Gachulinec. O tri minúty to už s domácim tímom vyzeralo zle – nedobre, keď videorozhodca potvrdil gól Whitea na 3:0. Skalicu však takmer okamžite vrátil do hry aktívny Brendl. Ten istý hráč sa následne vo vlastnom oslabení dostal do samostatného úniku, s ktorým si poradil Wiikman. V tridsiatej prvej minúte, počas presilovej hry domácich opäť vypálil Brendl, a jeho strelu tečoval Komínek do banskobystrickej siete. Vzápätí však domáca obrana neustrážila Kytnára, ktorý zužitkoval presnú prihrávku Kaduru.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Do tretej tretiny vykorčuľovali domáci hokejisti ako vymenení. Už po šestnástich sekundách hry strelil kontaktný gól Skalice Stloukal. O dve minúty neskôr vyrovnal skóre Horváth, ktorý z pravej strany prestrelil Wiikmana. Hosťujúci kouč reagoval na tento moment vyžiadaním oddychového času. Ani ten však Banskobystričanom nepomohol, pretože v päťdesiatej štvrtej minúte zavŕšil dokonalý obrat Záhorákov po ideálnom Školiakovom pase spoza bránky Jurík. Minútu a pol pred koncom mal vyrovnanie na hokejke Matoušek, no boli to domáci, ktorí mali posledné v stretnutí slovo zásluhou Štumpfa, ktorý v záverečnej minúte počas vabanku Banskobystričanov trafil ich opustenú svätyňu. Posledný tím extraligovej tabuľky tak poriadne prekvapil favorita, a napriek tomu, že prehrával rozdielom troch gólov, doviedol zápas do úspešného konca.

Po reprezentačnej prestávke sa barani predstavia v nedeľu 28. decembra doma proti Popradu. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.