Polícia vo Zvolene obvinila z prečinu krádeže v spolupáchateľstve v štádiu pokusu, troch mužov z Banskej Bystrice, 21-ročného Libora, 23-ročného Erika a 24-ročného Mateja. Po vzájomnej dohode sa v stredu (13.10.) medzi 23.00 a 24.00 hodinou vlámali do pohostinstva vo Zvolenskej Slatine.

Kovovou puckou rozbili sklo na dverách vedúcich na letnú terasu, vošli dovnútra pohostinstva, kde rozbili kovové dvierka v spodnej časti výherného hracieho automatu. Keďže sa v ňom nenachádzala žiadna finančná hotovosť, ušli bez peňazí. Nič neukradli ani z pohostinstva, ale poškodením dverí majiteľovi spôsobili škodu 53 eur. Majiteľovi hracieho automatu, spoločnosti z Trnavy, vznikla poškodením škoda odhadnutá na 50 eur. Na základe operatívnych činností ich policajti zadržali na úteku smerom na Zvolen v požičanom vozidle Škoda Favorit.

Všetci traja obvinení boli umiestnení do policajnej cely a na obvineného Libora bol spracovaný návrh na vzatie do väzby, pretože sa tohto skutku dopustil v podmienke. V marci 2010 bol právoplatne odsúdený za rovnaký trestný čin. V minulosti bol súdne trestaný za násilnú trestnú činnosť aj obvinený Erik. Za tento skutok hrozí dvom obvineným trest odňatia slobody až na 2 roky, obvinenému Liborovi hrozí vyšší trest, odňatie slobody na 6 mesiacov až 3 roky.