V sobotu 23. novembra sa v priestoroch banskobystrického centra 365.labb na Lazovnej ulici stretnú tí, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie a zaujíma ich, ako žiť lokálne a sezónne.

EKO Fest je malý festival udržateľného života, venovaný ekologickým témam ako je život bez odpadu či jeho triedenie a recyklácia.  Organizátorom festivalu, ktorý sa koná v sobotu 23. novembra od 13:00 h v banskobystrickom komunitnom a coworkingovom centre 365.labb, je občianske združenie EnviroFuture, v spolupráci s LINK CoWorking Banská Bystrica, Mestom Banská Bystrica a 365.labb.

Sobotné popoludnie sa bude niesť v príjemnej atmosfére a v znamení zaujímavých tém.  Edita Gabajová z firmy Fyto-Horehron bude hovoriť o pestovaní a zbieraní liečivých byliniek (13:00 h),  floristka Helena „Andarin“ Prokayová o bezodpadovom aranžovaní z prírodných materiálov (14:00 h) a Martin Lavlenda zo združenia Reset planet o tom, ako správne triediť odpad a ako bojovať  proti  čiernym skládkam (15:00 h).

Bylinkový olejček a balzam na pery si návštevníci a návštevníčky podujatia môžu vyrobiť vo workshope s Jarkou Dadovou z prvého bezobalového obchodu s potravinami v Banskej Bystrici (16:00 h).

Myslíme aj na malý lokálny snack a našich najmenších s detským kútikom,” hovorí Eva Ščepková z organizačného tímu v poradí druhého Eko festu (prvý sa konal v júni).

Brány EKO Festu sú otvorené všetkým, ktorých zaujal program a chceli by si domov odniesť nové vedomosti, skúsenosti a malý darček v podobe bio kozmetiky.

Vstupenky (5 €, študenti, seniori nad 65 rokov, deti do 12 rokov 3 €) je možné zakúpiť si v predpredaji alebo priamo na mieste. V prípade, že si kúpite 2 lístky naraz, tretí dostanete zadarmo!

Viac informácií o podujatí nájdete v oficiálnom  Facebook evente.