Juraj Kušnierik bol jedným zo spoluzakladateľov vydavateľstva Artforum, ktorého kníhkupectvo v minulosti priniesol aj do Banskej Bystrice. Tunajší rodák bol známy ako redaktor časopisu Týždeň, ale tiež z rozhlasových vĺn či televíznej relácie Pod Lampou.

Juraj KusnierikNarodil sa v roku 1964 v Banskej Bystrici, študoval na bratislavskej STU. Zaujímal sa ale najmä o kultúru, pôsobil ako kníhkupec. Spoluzakladal sieť kníhkupectiev a vydavateľstvo Artforum. So Štefanom Hríbom stál aj pri začiatku časopisu Týždeň a spolu s ním pripravoval aj televízne relácie Pod Lampou a pod. Sám moderoval reláciu Slová_FM na Rádiu_FM. Počas svojej aktívnej kariéry žil a pôsobil v Bratislave. Zomrel v piatok v islandskom Reykjavíku, kde bol na pracovnej ceste. Po náhlom zhoršení zdravotného stavu tam musel absolvovať operáciu srdca.

„Juraj bol v .týždni od jeho začiatku. Aj v Artfore, aj v dobrej kultúre, aj v autentickom kresťanstve. Miloval svoju Natáliu, Lenku a Island. A slobodu. Bol to jeden z najobetavejších a najláskavejších ľudí, akých som poznal,“ uviedol na webe týždenníka .týždeň jeho šéfredaktor Štefan Hríb.