Obľúbená pop-punková skupina Zoči Voči natáčala klip k piesni „2012“ v dvoch mestách. Vo svojej rodnej Nitre a v Banskej Bystrici.

O réžiu a samotné natáčanie sa postaral Banskobystričan Martin Hossa.  „Martin je náš veľmi dobrý kamarát a robí skvelé videá. Oslovili sme ho či by do toho šiel s nami. Myšlienka sa mu páčila a napokon z toho vznikla skvelá spolupráca“, prezrádza líder skupiny Michal Žitňanský. Pieseň „2012“ sa týka aktuálnej, no kontroverznej problematiky konca sveta. „Text je o tom ako nás všetkých média ovplyvňujú rečami o konci sveta a zakaždým si vymýšľajú niečo nové. Pointa je v tom, že to netreba brať vážne a treba si užívať život“ vysvetľuje ďalej spevák skupiny.

„Vraveli to už aj v správach, každý sa toho obáva,
nevedia si predstaviť ako budú ďalej žiť.
Keď koniec dnes nepríde, vymyslia si iný príbeh,

ďalšiu drámu v dejinách, v televíznych novinách“
(úryvok z piesne „2012“)

Niekoľko dní vopred chalani z kapely avizovali prostredníctvom svojich internetových stránok, že 16.3.2011 sa bude v skateparku na Uhlisku natáčať video k novému singlu. „Máme tu veľa priateľov a fanúšikov. Dôvodov prečo sme točili práve v Banskej Bystrici je viac. V prvom rade je to rodné miesto režiséra.“ na margo silnej fanúšikovskej základne v srdci Slovenska však dodáva: „V Bystrici sme mali vždy len tie najlepšie koncerty. Po Hriňovej to bola práve Bystrica, kde ľudia začali spievať naše piesne.“ V poobedňajších hodinách sa na mieste stretlo s kapelou asi 30 fanúšikov odhodlaných pomôcť pri samotnom točení.  „Čo sa týka komparzu tak všetci skákali ako som pískal“ hovorí s úsmevom a pokračuje: „Čo sme chceli, to sme  natočili, ľudia sa zabávali, a my tiež“ približuje atmosféru režisér klipu. Pri natáčaní zažili členovia aj veľké množstvo zábavných momentov. „Na Vladovi sme sa strašne smiali, keď musel hrať svoju úlohu redaktora v mojej kuchyni a hádzal vlasmi ako DiCaprio vo filme Pláž“ opisuje jeden z nich Martin Hossa, ktorý celé video aj natáčal. „Filip hviezdil keď šoféroval a mal vystúpiť z auta. To samozrejme spravil, ale zabudol na ručnú brzdu a auto šlo ďalej…“ Kvalitná réžia, našlapaná muzika a bohaté skúsenosti skupiny sľubujú výborný videoklip. Jeho vydanie je ohlásené na polovicu apríla. Exkluzívna premiéra bude rovnako ako v prípade prvého videa skupiny na hudobnej stanici Musiq1.

Skupina už zahájila svoje jarné turné, na ktorom samozrejme zastávka v Banskej Bystrici nemôže chýbať. 23. apríla odohrajú Zoči Voči koncert v Klube 77 na Hornej ulici.

Ukážka z pripravovaného videoklipu:
[youtube l-cEpPnNXAI 560 340]