Spoločnosť REGIONAL MEDIA, s.r.o. – vydavateľ portálov BBonline.sk, ZVonline.sk a DTonline.sk zmenila vlastnícku štruktúru. Činnosť portálu BBonline.sk a ZVonline.sk zastrešuje spoločnosť REGIONAL MEDIA od konca apríla tohto roku. Od mája pribudol aj portál DTonline.sk pre Detvu a okolie.

Novými spoločníkmi vydavateľskej spoločnosti sú od konca uplynulého mesiaca zakladatelia portálov  Filip Roháček a Matej Bučko a hlavným investičným partnerom projektu je spoločnosť BBX s.r.o., ktorá je známa v Banskej Bystrici a okolí ako poskytovateľ jedného z najrozšírenejších internetových pripojení v regióne – BBXnet. Taktiež v súčasnosti v spolupráci s portálom BBonline.sk vydáva informačné schránkové noviny BBinfo.

„Zastrešenie činnosti našich portálov obchodnou spoločnosťou začiatkom roka bolo nevyhnutnosťou ich ďalšej existencie. S investormi, ktorí do tohto projektu vstúpili, sme nastavili určité fungovanie spoločnosti a jej ďalší rozvoj. Keďže sme pomerne rýchlo získali silného technologického partnera, ktorý prejavil záujem o vstup do projektu, došlo po niekoľkých mesiacoch fungovania k dohode o predaji podielov v spoločnosti. Nové rozloženie obchodných podielov je ďalším posunom do rozvoja a stability projektu ako takého,“ vysvetľuje konateľ REGIONAL MEDIA, s.r.o. Filip Roháček.

Vytvorenie samotnej spoločnosti začiatkom druhého štvrťroka prinieslo expanziu do regiónu Podpoľania a najmä posilnenie obchodnej stránky projektu. Teraz naň čaká opäť niekoľko zmien a noviniek. „Neustále sa snažíme dopĺňať nových ľudí do projektov, čo je pomerne náročné vzhľadom na finančné i personálne podmienky v regiónoch. Jednotlivé portály dnes majú svojich samostatných šéfredaktorov a autonómne fungujúce redakcie. Od novembra pribudne do rodiny informačný portál LConline.sk – pre Lučenec a región Novohradu. Veľké zmeny čakajú už počas tohto týždňa aj ťažiskový portál BBonline.sk. Návštevníci sa môžu tešiť na bezpochyby zaujímavé novinky dopĺňajúce komplexnosť poskytovaných informácií a aj služieb pre našich čitateľov,“ uviedol Roháček. Avizované zmeny budú čitateľom BBonline.sk odprezentované postupne v od stredy.