RegioJet, Student Agency, Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Hlavné mesto spojí s Banskou Bystricou až sedem nových autobusových spojov denne. Moderné autobusy budú konkurovať doterajším dopravcom poskytnutými službami, výrazne nižšou cenou i rýchlejším dojazdom.

Dopravná spoločnosť Regio Jet zo skupiny Student Agency po naťahovaní sa s úradmi od budúceho pondelka 2. februára spustí nové autobusové linky medzi Banskou Bystricou a Bratislavou.

Cesta autobusom u súčasných dopravcov stojí pri plnom cestovnom aktuálne do 12 eur. Cesta vlakom vyjde na 10,46, respektíve 7,85 eur pre plné cestovné. Regio Jet ponúka túto trasu pri kúpe elektronického lístka cez svoj web regiojet.sk či cez vlastný kreditový systém za päť eur, do nitry za štyri eurá. Žiaci a študenti zaplatia ešte o päťdesiat, respektíve štyridsať centov menej. Spoločnosť zároveň plánuje v Banskej Bystrici otvoriť aj svoju pobočku pre predaj lístkov.

RegioJet, Student Agency, Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Tieto spoje budú prevádzkované modernými autobusmi v štýle FUN & RELAX s kompletným palubným servisom v plnom rozsahu. Všetci cestujúci dostanú nápoje a tlač zdarma, k dispozícii budú mať WiFi a tiež zábavný portál, na ktorom môžu sledovať filmy, počúvať hudbu alebo si čítať online spravodajstvo,“ opisuje prednosti autobusov RegioJet riaditeľka autobusovej dopravy Ivana Kašická. Na tejto linke budú jazdiť úplne nové klimatizované autobusy značky IRIZAR na podvozku Volvo s kapacitou až 63 miest.

RegioJet bude prevádzkovať z Banskej Bystrice sedem autobusov od 5.30 h ráno každé dve hodiny s odjazdom posledného do hlavného mesta o 17.30 h. Z Bratislavy pôjde prvý ranný autobus RegioJetu do Bystrice o 6.30 h a posledný o 18.30 h. Prvé ranné spoje budú premávať len v pracovné dni. Medzi Bratislavou a Nitrou začnú žlté spoje jazdiť dokonca každú hodinu.

Obídu Zvolen

RegioJet, Student Agency, Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Cesta do Bratislavy bude autobusu trvať tri hodiny, čo je o niečo rýchlejšie než väčšina súčasných autobusových spojov. Dôvodom je, že nové autobusy budú jazdiť priamo len medzi Banskou Bystricou, Nitrou a Bratislavou a nebudú zastavovať vo Zvolene či Žiari nad Hronom.

Materská spoločnosť RegioJetu – Student Agency bude aj naďalej prevádzkovať aj medzinárodnú linku z Košíc do Prahy cez Banskú Bystricu i Bratislavu. Cesta do hlavného mesta týmto spojením by ale s ohľadom na zastávky v ďalších mestách trvala cestujúcim dlhšie.