Pred pár dňami v Senci vyvrcholil Coca Cola školský pohár vo futbale. Spomedzi 985 tímov zložených zo 14 775 súťažiacich v šiestom ročníku tohto podujatia kraľovali mladí futbalisti z Banskej Bystrice.

Z roka na rok narastá počet prihlásených družstiev a kým minulé ročníky tvorili zmiešané družstvá, tento rok mali premiéru čisto dievčenské tímy, ktorých sa zapojilo až 254. Chlapcov zastúpilo 731 družstiev zo Slovenska, pričom najväčším počtom súťažiacich sa mohli pochváliť Žilinský, Nitriansky a Trenčiansky kraj.  S radosťou môžem konštatovať, že Coca Cola Školský pohár sa stal už pevnou súčasťou nášho futbalového kalendára. Teší nás, že narastá nielen počet prihlásených tímov a samotných mladých športovcov, ale aj skutočnosť, že čoraz väčší záujem o futbal prejavujú aj dievčatá. Vidíme v tom nemalý potenciál ďalšieho rozvoja futbalu na Slovensku,” povedal technický riaditeľ SFZ Ján Greguš, ktorý v minulosti pôsobil aj na pozícii manažéra mládeže Dukly Banská Bystrica.

Chlapčenské finále zvládli najlepšie hráči z Banskej Bystrice, konkrétne reprezentanti Športového gymnázia, keď porazili žiakov z Prešova zo Súkromného športového gymnázia Elba 1:0. Víťazný tím chlapčenského finále vycestuje na blížiaci európsky futbalový šampionát, keď budú jeho hráči v roli vlajkonosičov na futbalových zápasoch Česko – Rusko (8. júna 2012) a zápasu Česko – Poľsko (16. júna 2012).

Stoja z ľava: ved.druž. J. Smekal, R.Ťapaják, M.Kováčik, J.Vaník, P.Kollati, J.Hubert, M.Neušel, T.Zázrivec.J.Polóny. Vpredu z ľava: P.Lunter, B.Vítek, J.Kuchta, O.Andráši, M.Šufliarsky.