Zelené elektrokolobežky zastrešované službou Bolt sa v tejto sezóne do Banskej Bystrice nevrátia. Do mesta pod Urpínom však vstupuje ďalšia podobná služba Tier. Jej 250 e-kolobežiek bude v uliciach dostupných od 11. mája. Avizuje však vyššie ceny, než tie, ktoré vlani v Bystrici ponúkala služba Bolt.

Kolobežky Tier bude možné po vyhľadaní zaktivovať prostredníctvom rovnomennej aplikácie vždy za sumu 1 €. Jazdné je následne určené sadzbou 0,22 € za minútu jazdy.

Ako nový poskytovateľ mikromobility v meste chce Tier ponúknuť najmodernejšie kolobežky vybavené väčšími prednými kolesami, širšími podložkami na státie, nabíjačkou na telefón, zvukovou signalizáciou, ale aj odpružením, dvojitými bubnovými brzdami či prednými a zadnými smerovými svetlami pre lepšiu viditeľnosť.

„Nastavenie služby v Banskej Bystrici berie do úvahy predošlé fungovanie pod službou Bolt, avšak určité rozdiely budú, keďže každá firma má iný level dát. Určite rešpektujeme predošlé obmedzenia rýchlosti alebo zákaz vjazdu do určitých zón v meste. Sme v kontakte s magistrátom Banskej Bystrice. Nikdy nejdeme do mesta bez toho, aby sme mali naviazanú komunikáciu aj s mestským úradom,“ uviedol pre BBonline.sk Mike Cesnak z TIER Mobility Slovakia.

Služba aktuálne pôsobí v 22 krajinách sveta. Na Slovensku bola zatiaľ dostupná v 17-tich mestách.