Zážitkové laboratórium spestrí chorým deťom chvíle v nemocničnej škole v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou  v Banskej Bystrici. Toto prekvapenie pripravili pre deti Katedra informatiky Univerzity Mateja Bela, v spolupráci s Rotaract a Rotary klubom v Banskej Bystrici.

Zážitkové laboratórium, ktoré tvoria najmä vzdelávacie aplikácie pre virtuálnu a rozšírenú realitu, dokáže odpútať hospitalizované deti od ich choroby, prenesie ich do úplne iného sveta, kde sa dozvedia všeličo nové. Deti sa zahrajú vzdelávacie hry, rozveselia sa a aspoň na chvíľu zabudnú, kde sú a prečo.

Základná škola v banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou je moderná škola, ktorá okrem vyučovania pripravuje deťom zaujímavé programy a množstvo kreatívnych aktivít. Vo vybavení školy nechýbajú počítače, hračky či knihy. A zážitkové laboratórium, ktoré škola dostala do daru minulý týždeň, nesporne obohatí život detí hospitalizovaných v nemocnici. Najprv však učiteľky školy musia absolvovať školenie, ktoré pre nich pripravila Katedra informatiky UMB.

Na odovzdávaní si prácu s laboratóriom riaditeľka školy Eva Hubáčková a jej zástupkyňa Mária Lauková zatiaľ len „vyskúšali“, aby vedeli a videli, čo čaká deti, keď si nasadia virtuálne okuliare a vezmú do rúk ovládače. Každopádne je zážitkové laboratórium pre deti v nemocničnej škole začiatkom niečoho nového a zaujímavého. Vďaka Katedre informatiky UMB, najmä autorke projektu Ing. Dane Horváthovej, PhD., RotaractRotary klubu majú deti možnosť vyskúšať niečo nové, pútavé, poučné aj hravé.

„Veľmi si vážime túto priazeň, štedrosť, empatiu a vôľu pomáhať,“ uviedla zástupkyňa riaditeľky školy Mária Lauková.