BBonline.sk (M.Bučko) | 28.11.2010

Zastupiteľstvo ovládne koalícia SMER-SNS-HZDS

Primátor Peter Gogola bude mať sťaženú pozíciu. V zastupiteľstve obsadia väčšinu jeho oponenti z koalície strán SMER-SD, HZDS a SNS.

Koalícia, ktorá v primátorských voľbách podporovala Ľubomíra Vážneho, bude mať v zastupiteľstve väčšinu. Obsadí 17 kresiel z 31. Koalícia SDKÚ-DS, SaS, KDS získala iba štyri kreslá, poslanecká platforma Banskobystrická alternatíva (BBA) má sedem mandátov.

Svoje pozície obhájilo 18 poslancov, 13 poslancov bude nováčikmi.

Oficiálny zoznam zvolených poslancov nájdete tu…

Oficiálny zoznam náhradníkov nájdete tu…

Kandidáti zvolení za poslancov MsZ BB

Volebný obvod č.1 – Stred

Pavol Katreniak, nezávislý, 1320 hlasov
Viera Dubačová, nezávislý, 1305
Ján Šabo, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 902
Martin Hlaváč, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 850

Volebný obvod č.2 – Sever (Podlavice, Skubín, Uľanka, Jakub, Kostiviarska, Karlovo)

Ľubica Laššáková, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1029
Katarína Čižmárová, SDKU DS, SAS, KDS, 790
Peter Bielik, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 694

Volebný obvod č.3 – Východ (Senica, Šalková, Majer, Uhlisko)

Jaroslav Kuracina, nezávislý, 482
Marcel Pecník, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 399

Volebný obvod č.4 – Západ (Iliaš, Rakytovce, Kremnička, Kráľová, Podháj)

Milan Smädo, nezávislý, 667
Igor Kašper, nezávislý, 301

Volebný obvod č.5 – Radvaň

Ján Chladný, SDKU DS, SAS, KDS, 602
Ľudmila Priehodová, nezávislý, 555
Marta Gajdošíková, nezávislý, 523

Volebný obvod č.6 – Fončorda

Peter Gogola, nezávislý, 2823
Ladislav Topoľský, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1631
Daniel Karas, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1597
Peter Mečiar, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1477
Peter Hudec, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1348
Martin Švec, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS,1340
Lucia Skokanová, nezávislý, 1306
Ladislav Slobodník, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1288

Náhradník – Pavol Legíň, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1287

Volebný obvod č.7 – Sásová, Rudlová

Jakub Gajdošík, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1781
Pavol Bielik, SDKU DS, SAS, KDS, 1524
Vladimír Pirošík, nezávislý, 1433
Milan Lichý, nezávislý, 1390
Vlastimil Plavucha, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1264
Michal Škantár, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1235
Tomáš Novanský, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1198
Andrej Refka, Smer – SD, SNS, ĽS – HZDS, 1125
Martin Turčan, SDKU DS, SAS, KDS, 1093