Čakanie sa skončilo. Súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu sa už dnes a zajtra rozbehnú zápasmi prvého kola jubilejného 40. ročníka malého futbalu v Banskej Bystrici.

V troch zo štyroch súťaží sa v piatok 3. septembra od 17.30 h do 21.30 h odohrajú prvé štyri zápasy prvého kola. Zvyšné zápasy a celý program prvého kola 2. ligy sa odohrajú v sobotu 4. septembra. Informácie z predsezónneho Valného zhromaždenia BBZMF nájdete tu.

Sezónu 2021/2022 na ihrisku v Jakube otvorí duel Nemce 2012 – Lazio, ktorý má naplánovaný výkop na piatok 3. septembra o 17.00 h. Podľa tabuľky, ktorá berie do úvahy aj tréningové zápasy minulej sezóny, vyhrali 1. ligu v ročníku 2020/2021 hráči tímu Galacticos. Tí nastúpia na svoj prvý zápas sezóny v sobotu o 10.00 h proti Skackavej. Program prvého kola najvyššej súťaže zakončí súboj Simaceku s Hančurka Teamom, ktorý je v tejto lige nováčikom. Rozhovor s Hančurka Teamom, ktorý cestuje na zápasy do Banskej Bystrice až z Liptova, nájdete tu. Celý program prvého kola 1. ligy nájdete tu.

Druhá najvyššia súťaž sa začne hrať v sobotu 4. septembra napoludnie. Sezónu v 2. lige, ktorá sa bude hrať v Jakube, otvorí zápas 3PE proti nováčikovi súťaže – TJ Požiarnik Vlkanová. Druhý najlepší tím 2. ligy z minulej sezóny – Dream Team vyzve o 14.00 h Sosaurus. Podľa umiestnenia na základe tréningových aj súťažných zápasov sa v minulom ročníku v 2. lige najmenej darilo Aquaduxu, ktorý sa v poslednom zápase úvodného hracieho dňa tejto súťaže postaví proti hráčom ŠKP B200. Celý program prvého kola 2. ligy nájdete tu.

Nike aréna (pod fakultou UMB) bude v tejto sezóne opäť patriť 3. A lige. V tejto súťaži sa predstavia až štyri nové tímy. Jedným z nich je aj Sparta, ktorá si v piatok od 18.30 h zmeria sily s Partizánom BB (mužstvo, ktoré malo ročnú prestávku). V posledných dvoch stretnutiach úvodného kola 3. A ligy budú hrať nové tímy. Borussia v sobotu o 12.00 h nastúpi proti ANK Pegi a po nich zakončí sobotný program v Nike aréne duel medzi PSK a Zlepencom. Celý program prvého kola 3. A ligy nájdete tu.

Nováčikom 3. B ligy je mužstvo Gunners, ktoré nastúpi na svoj prvý zápas pod BBZMF v sobotu na Tatranskej proti tímu BuK VL. Z 3. A ligy sa do 3. B ligy presunulo FC Salve, ktoré v piatok o 18.30 h nastúpi na zápas proti Juniperusu. V sobotu od 13.00 h zas zakončí program prvého kola 3. B ligy duel FC Ortotech – FC Medojed. Celý program prvého kola 3. A ligy nájdete tu.

Pri príležitosti štartu sezóny sme vyspovedali aj predsedu Banskobystrického zväzu malého futbalu, Lukáša Bereca.

Ako hodnotíš počet prihlásených tímov?

Tak prihlásilo sa nám o päť mužstiev menej (58 tímov oproti minuloročným 63), ako v minulej sezóne, ale s tým sme vzhľadom na situáciu v športe počítali. Sme radi, že napriek tomu, že šport ako taký to nemal v poslednom období ľahké, tak nám ten počet tímov neklesol nejak výrazne. Verím, že v budúcnosti sa bude ten počet prihlásených mužstiev navyšovať.

Čo bude nové v sezóne 2021/2022?

V novej sezóne pribudne možnosť striedavého štartu hráčov. Ďalej pokračujeme s novinkami, ktoré sa nám osvedčili v minulej sezóne, ako napríklad tabuľka fair play, natáčanie videí zo zápasov či registrácia jednotlivcov. Verím, že budeme mať aj nových arbitrov, ktorí posilnia rozhodcovské rady. Ako motiváciu sme navýšili náhrady pre rozhodcov. Všetky podstatné informácie k novej sezóne nájdu hráči v článku z Valného zhromaždenia.

Koľko nových mužstiev sa prihlásilo a čo môžeš o nich prezradiť?

Prihlásilo sa nám päť nových mužstiev a jedno staronové – Partizán BB, ktoré malo ročnú prestávku. Sparta a Gunners sú mladí chalani. Tešíme sa, že práve mladí hráči prejavili záujem hrať malý futbal v Banskej Bystrici aj súťažne. Ďalej tu máme nový tím FC Banda, za ktorí hrávajú futbalisti z Ukrajiny a Kazachstanu. Nováčikom je aj Borussia, ktorá má vo svojich radoch aj hráčov, ktorí už v minulosti pôsobili v iných tímoch.

Čo by si odkázal hráčom pred začiatkom sezóny?

Chcel by som sa hlavne všetkým prihláseným hráčom poďakovať za to, že aj v tejto dobe stále majú záujem športovať a hrať malý futbal. Prajem všetkým hráčom pevné zdravie, aby sme mali čo najmenej zranení. A samozrejme verím, že všetci hráči budú hrať počas celej sezóny v duchu fair play. Snáď nám situácia v tejto sezóne dovolí odohrať celý ročník bez výrazných obmedzení či prerušení súťaží. Prajem všetkým hráčom veľa športových úspechov. Vidíme sa na ihriskách!