V sobotu sa uskutoční konferencia Mestskej únie malého futbalu v Banskej Bystrici. Zároveň je v pondelok prvý termín registrácie tímov do súťaží.

MUMF - miniliga - 22.05.2015 - Banska Bystrica

Mestská únia malého futbalu v Banskej Bystrici sa hrdí už niekoľko rokov najpočetnejšou hráčskou základňou na Slovensku. Na šiestich ligových úrovniach je registrovaných viac ako tisíc hráčov.

Či tomu tak bude aj tento rok sa ukáže v najbližších dňoch. V pondelok je v sídle MÚMF na Partizánskej ceste 93 prvá možnosť zaregistrovať svoj tím. Druhá, a zároveň posledná, šanca na prihlásenie bude 17. augusta.

V posledných troch rokoch počet mužstiev zaregistrovaných v únii klesal. V minulej sezóne hralo malý futbal v Banskej Bystrici presne 98 mužstiev. Rekordná bola sezóna 2011/2012, kedy nastúpilo 113 mužstiev a a viac ako 1250 registrovaných futbalistov.

Vedúci mužstiev jednotlivých tímov sú zároveň pozvaní na sobotňajšiu konferenciu, na ktorej sa rozhodne o personálnom zložení vedenia MÚMF, o prípadných zmenách pravidiel a o nakladaní s financiami zväzu, s čím súvisí aj výška štartovného.