Japonská math-rocková kapela Tricot je späť a už 5. októbra vystúpi v rámci svojho európskeho turné s názvom Walking x Walking v Záhrade – Centre nezávislej kultúry.

Tvorba skupiny Tricot by sa dala definovať ako divokosť, muzikálnosť a energia, čo mohli naplno pocítiť návštevníci koncertov na Pohode či vystúpeniach v Košiciach, Žiline a v Bratislave. Od poslednej návštevy na Slovensku vydali viaceré skvelé albumy a špeciálne ten najnovší „Jodeki“ je okrem rutinérsky virtuózneho prevedenia aj mimoriadne zábavnou nahrávkou.

Tricot v roku 2017 vydali album 3, na ktorom podľa The Japan Times preukázali schopnosť, nájsť rovnováhu medzi zložitou inštrumentáciou a náhlymi emocionálnymi rozkvetmi. V roku 2020 im vyšli hneď dva albumy Black a 10. Druhý menovaný dostal vysoké hodnotenie od Sputnikmusic.

V decembri 2021 vydali album Jodeki. Anthony Fantano zo známeho YouTube kanála zameraného na novú hudbu ich označil za jednu z najplodnejších a najvytrvalejších japonských rockových kapiel uplynulej dekády a o novej nahrávke povedal, že je tiež ich doteraz najnákazlivejším súborom riffov a piesní. Počas slovenskej časti turné vydá Tricot novú skladbu „Akvarium“. Tá je predvojom ďalšieho albumu Fudeki, ktorý je naplánovaný na koniec tohto roka. Viaceré nové veci tak uvidia medzi prvými naživo aj fanúšikovia japonskej kapely na Slovensku.

Vojdi

Koncert skupiny Tricot je súčasťou festivalu krátkych filmov AZYL SHORTS 2022, ktorý je medzinárodnou prehliadkou toho najlepšieho zo svetovej filmovej produkcie. Svetová bude aj hudba predskokana skupiny, kapely Vojdi. Je o mladá slovenská kapela z Prešova a ich nekonvenčný štýl je často prirovnávaný k artrocku. Sú v ňom rozoznateľné industriálne, math-rockové a aj rôzne iné experimentálne prvky.

Kapely Tricot a Vojdi nájdete na jednom pódiu 5. októbra v banskobystrickej Záhrade. Lístky na skvelý hudobný večer si môžete zakúpiť na tomto odkaze. Viac o festivale AZYL SHORTS 2022 sa dozviete na webe organizátora. V rámci účasti na festivale, je možné uplatniť si 50% zľavu z ceny lístka na koncert skupiny Tricot.