V piatok 23. mája sa začal predpredaj vstupeniek na jeden z najväčších letných festivalov v banskobystrickom regióne URPÍN FEST 2014. Prvý ročník festivalu, ktorý organizuje Občianske združenie URPÍN v spolupráci s Tirish pubom a Rock klubom Tartaros, sa uskutoční 4. a 5. júla na futbalovom ihrisku ŠK v Kremničke.

urpinK limitovanému počtu prvých 500 kusov vstupeniek dostanú ich majitelia pri vstupe na festival ako bonus CD Kompilačka s nahrávkami kapiel Banskobystrického kraja, ktoré úspešne súťažili na aprílovej BB kompilačke.

Festival bude mať dve hudobné pódiá – URPÍN stage, Tartaros stage a jedno pódium ART stage. Festival sa orientuje na podporu mladých a začínajúcich kapiel, ktoré dostanú možnosť zviditeľniť sa práve na tomto podujatí a zahrať si v spoločnosti takých hudobných telies, ako sú Zuzana Smatanová so skupinou, Iné Kafe, Chinaski, Marián Varga, Alkehol, Dorota Nvotova, Saturnus, Shining, Mafia, Corner, Karpina, Pyopoesy, Depresy, ABBa, Peacock Ball, The Paranoid a veľa ďalších.

V ART stage si účastníci Urpín Festu budú môcť pozrieť výstavu fotografií Filipa Topola a kapely Psí vojáci, plus k tomu ich naživo zahraté skladby.

Určite zaujme aj výjazdný bar Už jsme doma. Je to vlastne nekomerčný stan, v ktorom sa premietajú hudobné filmy a výnimočné dokumenty, ktoré sa inde neuvidia.

Predpredaj vstupeniek – v Tirish pube na Hornej 45 a v Informačnom centre (Radnica, Nám. SNP). Cena vstupenky v predpredaji je 15 eur na obidva dni.

O Urpín Feste 2014 sa viac dozviete na: www.facebook.com/ozURPIN