Špeciálne, takmer letné vydanie profilového koncertu orchestra Bratislava Hot Serenaders s hosťom Milanom Lasicom v Športovej hale na Štiavničkách klube Ministry of Fun 19. júna o 19. hodine.

koncert_BB_2014Bratislava Hot Serenaders je významný slovenský orchester, ktorý vznikol v roku 1991; orientuje sa na rekonštrukciu starých nahrávok tanečnej hudby a napodobenie dobového interpretačného štýlu amerického jazzu a Hot & Sweet Music dvadsiatych až tridsiatych rokov 20. storočia a slovenskú tanečnú hudbu s jazzovými prvkami.

Po platinovej platni za CD Ja som optimista a po zlatej platni za CD Celý svet sa mračí, došlo v roku 2011 k tretej spolupráci orchestra BHS už  so svojím viac-menej „kmeňovým“ spevákom a členom orchestra – pánom Milanom Lasicom. Pán Lasica si nahratím albumu amerických jazzových šlágrov pod názvom „Keď zastal čas“ splnil svoj tajný sen. 15 vybraných skladieb otextoval svojimi vlastnými textami, presiaknutými jeho typickým humorom, nadhľadom a smutno-krásnou melanchóliou.

Na koncerte odznejú najkrajšie skladby z prvých dvoch CD – neodmysliteľné Skôr než odídeš, Ja som optimista, Jaj Zuzka, Zuzička, ale aj šlágre z ostatného CD, ktoré v Banskej Bystrici naživo ešte nikdy neodzneli! Doplnené budú aj Hot Jazzovými skladbami z repertoáru Bratislava Hot Serenaders, v podaní dámskeho vokálneho tria Serenaders Sisters, spolu so sólovými spevákmi, pod vedením Juraja Bartoša. A keďže orchester v týchto dňoch dokončil nahrávanie štvrtého profilového albumu, odznejú vyšperkované na nahrávaciu úroveň.

Vynikajúci jazzový prejav hudobníkov je v tomto prípade umocnený zmyslom pre humor a šarmom Milana Lasicu, ktorý neopakovateľne moderuje svoje vystúpenie. Naposledy sa o tom presvedčili diváci na vypredanom koncerte v Poprade, a v najbližšej dobe je orchester s týmto programom pozvaný na renomovaný festival Prague Proms do Prahy.

Vizuálnu atmosféru orchester dotvára krásnymi dobovými kostýmami. Použitie autentických nástrojov, starostlivo prepracované aranžmány a bravúrne štýlové výkony sólistov prinášajú jedinečný autentický zvuk, aký poznáme z filmov, či starých nahrávok.

ŠH Štiavničky Klub Ministry of Fun bude vo štvrtok 19. júna patriť všetkým, ktorí majú radi zábavu a atmosféru „zlatej éry“, pretože Banska Bystrica v tento deň ožije do nálady 20-tych a 30-tych rokov! Lístky sú v predpredaji v sieti ticketportal.sk.