Obyvatelia centra Banskej Bystrice už dlhšie v nočných hodinách sledujú a najmä počujú pravidelné ohňostroje. Viac svetla do dôvodov, prečo takto niekto ruší nočný kľud uprostred mesta, v nedeľu nečakane priniesol samotný primátor Ján Nosko. 

Miesto odpaľovania ohňostroja v centre mesta zdá sa nebolo náhodné. Odpaľované boli neďaleko bydliska primátora Jána Noska.

„Už niekoľko víkendov po sebe terorizuje naše mesto istý pán, ktorý po nociach odpaľuje pyrotechniku. Žiaľ, keď niekto odpáli ohňostroj, môže mu byť udelená iba pokuta v priestupkovom konaní. Taká je legislatíva a naši mestskí policajti ju vždy dodržia. Spomínaný občan si však z toho nič nerobí, pokutu zaplatí, policajtom sa smeje do tváre a o pár dní odpaľuje znova,“ vysvetlil primátor na sociálnej sieti.

Primátor terčom vyhrážok, podozrivého zatkli

Primátor zároveň verejne priznal, že spomínaný muž ho rôznymi spôsobmi obťažoval už približne jeden a pol roka, počas ktorého na neho Nosko podal niekoľko trestných oznámení. Vyhrážky sa však aktuálne vystupňovali.

„Minulý týždeň mi tento pán napísal list, že buď odstúpim, alebo si po mňa príde sanitka. Akoby to nestačilo, včera počas rodinného obeda sa dobýjal aj do nášho bytu. Zvonil a zúrivo kopal do dverí. Skôr ako prišla polícia mi do zvončeka zapichol tento nôž ako výstrahu a ušiel,“ uviedol primátor na sociálnej sieti.

OHŇOSTROJ A VYHRÁŽKY…Priatelia, už niekoľko víkendov po sebe terorizuje naše mesto istý pán, ktorý po nociach…

Uverejnil používateľ Ján Nosko Nedeľa 10. marca 2019

Podľa Noska na základe jeho aktuálnych trestných oznámení v sobotu podvečer polícia muža vypátrala a zatkla.

„Pevne verím, že Vás už nočné ohňostroje nebudú obťažovať a moja rodina nebude musieť žiť v strachu. Buďme prosím k svojmu okoliu vnímavejší a k sebe ohľaduplnejší,“ uviedol Nosko v otvorenej spovedi  na sociálnej sieti.