Trailový beh Útek do divočiny, ktorý organizuje Združenie aktívnych Brezňanov a Geo sport sa uskutoční už túto sobotu 16. septembra od 10-tej hodiny.

Organizátori si pre účastníkov podujatia pripravili jedenásť kilometrový okruh, ktorý bude viesť z Brezna (štart aj cieľ pri obchodnom dome Kaufland) cez Skalku a Dedečkovu dolinu a bude mať celkové prevýšenie 550 metrov. Trasa povedie lesnými a poľnými cestami či spevneným turistickým chodníkom.

Zúčastneným bude počas celého podujatia k dispozícii voda, iontové nápoje, fit tyčinka, ovocie a chýbať nebude ani občerstvovacia stanica na Dedečkovej chate.

Bežci budú rozdelený do štyroch kategórií, ktorými sú muži od šestnásť do tridsať deväť rokov vrátane, muži nad štyridsať rokov, ženy od šestnásť do tridsať deväť rokov vrátane a ženy nad štyridsať rokov. Prví traja muži a prvé tri ženy v jednotlivých kategóriách získajú vecné ceny. Výsledky behu by mali byť dostupné hneď po ukončení podujatia aj na internetových stránkach zaber.sk a marathonbbtour.sk. Pretekári budú vo výsledkovej listine zoradení podľa času od štartového výstrelu po prekročenie cieľa.

Online registrácia na preteky bola možná do stredy 13. septembra. Po tomto termíne sa na beh dá zaregistrovať už len osobne, a to v deň podujatia pri štarte v čase od 8.30 do 9.30 hod.