Prvý bazár zbytočností banskobystrického PKO pritiahol banskobystrickej Radnice desiatky ľudí. Darcovia, kupujúci i organizátori sa zhodli, že takéto podujatie do mesta patrí. Navyše pomáha čarovaniu radosti na tvárach inak trápiacich sa detí.

Pre Banskobystričanov sú prebytočné najmä staré knihy. Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Do zadného traktu historickej Radnice na Námestí SNP prinieslo svoje prebytočné veci v priebehu stredy a štvrtka približne 60 darcov. „Dominovali knihy, hračky, keramika, ale objavili sa aj lyže, spotrebiče či zberateľské platne. Každú vec si počas piatkového predaja mohli záujemcovia zakúpiť za symbolické dve eurá, pričom celkový výťažok z podujatia predstavuje sumu 344 Eur,“ priblížil pre BBonline.sk hovorca banskobystrického magistrátu Filip Roháček.

Všetky peniaze získané z predaja použije PKO na podujatia organizované na onkologickom oddelení Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Vzhľadom na záujem verejnosti podieľať sa na takomto podujatí aj v budúcnosti, PKO Banská Bystrica bude Bazár zbytočností organizovať pravidelne, a to približne každé dva mesiace.