Takmer 30 rôznych plemien z rôznych kútov Európy budete mať možnosť vidieť na vlastné oči v poradí už na 21. a 22. Medzinárodnej výstave mačiek. Tá sa koná v dňoch 19.-20.10.2019, v priestoroch auly Slovenskej zdravotnej Univerzity (SZU), v Banskej Bystrici. 

Mačiatka – výstavní nováčikovia, ale aj mačky s rôznymi titulmi až po svetového víťaza z roku 2018, ktorý k nám doputuje od našich severných susedov, to všetko budete mať možnosť vidieť na výstave, ktorá sa aj tento rok koná pod záštitou primátora mesta. O tom, že si za 10 rokov svojej existencie získala už svoje meno, svedči každoročná bohatá účasť divákov z celého Slovenska.

Už teraz sú so svojimi mačkami prihlásení vystavovatelia z mnohých krajín Európy – zo Slovenska, z Poľska, Čiech, z Maďarska a Bulharska. Posudzovať krásu, ladnosť a proporcie vystavovaných domácich miláčikov prídu medzinárodní posudzovatelia z Fínska, Dánska, Nórska a Slovenska. Výstava je špecifická aj svojou vlastnou súťažou o „najkrajší chovný pár“ a „najúspešnejšieho chovateľa výstavy“. 

V aule SZU, ktorá bude pre verejnosť otvorená od 10.00 do 18.00 h, bude tiež možné zakúpiť krmivá, či iné potreby pre našich štvornožcov, ale aj rôzne dekoračné predmety s „mačacou tematikou“, od našich aj zahraničných predajcov. Svoju šancu na lepší život sa tu budú snažiť tiež nájsť mačičky z útulkov z B. Bystrice, Zvolenskej Slatiny a z B. Štiavnice.